Nasza Loteria NaM - pasek na kartach artykułów

Street Food w Warszawie. Gdzie zjeść smacznie, zdrowo i trendy [PRZEGLĄD]

Justyna Bakalarska
Najmodniejsze w ostatnim czasie burgerownie, których w samej Warszawie jest kilkadziesiąt. Stały się one smaczną alternatywą dla typowych hamburgerów z restauracji szybkiej obsługi, a 100 proc. wołowiny, pachnąca bułka, świeże warzywa i oryginalne sosy sprawiły, że w ostatnich miesiącach burger stał się numerem jeden na warszawskich ulicach. Ich dodatkowym atutem jest to, że wiele z nich sprzedawanych jest wprost z baru na kółkach, czyli tzw. food truck'ów. Stoją zawsze tam, gdzie coś się dzieje - podczas koncertów czy festiwali, albo w godzinach lunchowych przy biurowcach. 

Dzięki temu ich właściciele zawsze mogą liczyć na dużą ilość klientów. Pierwsza burgerownia na kółkach - Bobby Burger wraz z innymi pionierskimi food truckami powołała nawet do życia stowarzyszenie Foodtrucking.pl zrzeszające firmy, które, oferując jedzenie z samochodu, zachowują wysoki standard żywienia. 

Można się spodziewać, że wszystko, co stanie się "śmieciowym jedzeniem", zostanie wyparte przez rynek. Bo nie tylko zaspokojenia głodu szuka się w ulicznym jedzeniu. To nowa filozofia żywienia. Polacy żyją coraz szybciej, a są coraz bardziej świadomi tego, co i jak powinni jeść. Dodatkowo są coraz bardziej otwarci na eksperymenty kulinarne. Dlatego ulice Warszawy to nie tylko burgery. Na równi z nimi podniebienia warszawiaków zaczęły zaspakajać belgijskie frytki z dużą ilością ręcznie kręconych sosów, niemieckie kiełbaski czy meksykańskie tacosy.

Czytaj także: 
Amerykanie stworzyli burgera. A warszawiacy go pokochali
Najmodniejsze w ostatnim czasie burgerownie, których w samej Warszawie jest kilkadziesiąt. Stały się one smaczną alternatywą dla typowych hamburgerów z restauracji szybkiej obsługi, a 100 proc. wołowiny, pachnąca bułka, świeże warzywa i oryginalne sosy sprawiły, że w ostatnich miesiącach burger stał się numerem jeden na warszawskich ulicach. Ich dodatkowym atutem jest to, że wiele z nich sprzedawanych jest wprost z baru na kółkach, czyli tzw. food truck'ów. Stoją zawsze tam, gdzie coś się dzieje - podczas koncertów czy festiwali, albo w godzinach lunchowych przy biurowcach. Dzięki temu ich właściciele zawsze mogą liczyć na dużą ilość klientów. Pierwsza burgerownia na kółkach - Bobby Burger wraz z innymi pionierskimi food truckami powołała nawet do życia stowarzyszenie Foodtrucking.pl zrzeszające firmy, które, oferując jedzenie z samochodu, zachowują wysoki standard żywienia. Można się spodziewać, że wszystko, co stanie się "śmieciowym jedzeniem", zostanie wyparte przez rynek. Bo nie tylko zaspokojenia głodu szuka się w ulicznym jedzeniu. To nowa filozofia żywienia. Polacy żyją coraz szybciej, a są coraz bardziej świadomi tego, co i jak powinni jeść. Dodatkowo są coraz bardziej otwarci na eksperymenty kulinarne. Dlatego ulice Warszawy to nie tylko burgery. Na równi z nimi podniebienia warszawiaków zaczęły zaspakajać belgijskie frytki z dużą ilością ręcznie kręconych sosów, niemieckie kiełbaski czy meksykańskie tacosy. Czytaj także: Amerykanie stworzyli burgera. A warszawiacy go pokochali fot. Polskapresse
Street Food w Warszawie. Smacznie, szybko, stosunkowo tanio, a przede wszystkim zdrowo. Tak prezentuje się lista najważniejszych składników nowego trendu żywieniowego - street food, który w ostatnich latach podbija ulice polskich miast.
emisja bez ograniczeń wiekowych
Wideo

Strefa Biznesu: Zwolnienia grupowe w Polsce. Ekspert uspokaja

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Dołącz do nas na X!

Codziennie informujemy o ciekawostkach i aktualnych wydarzeniach.

Obserwuj nas na X!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Polecane oferty

Wróć na warszawa.naszemiasto.pl Nasze Miasto