Gwardia Koszalin remisuje z Leśnikiem Manowo

Gwardia Koszalin zainaugurowała sezon przed własną publicznością. W derbach naszego powiatu bezbramkowo zremisowała z beniaminkiem III ligi Leśnikiem Rosa Manowo.

Wydawać by się mogło, że to będzie łatwe zwycięstwo Gwardii Koszalin nad beniaminkiem III ligi. Nic bardziej mylnego. Gwardziści zremisowali ten mecz 0-0, a piłkarze Leśnika pokazali, że nie są drużyną, na której inne kluby łatwo będą zdobywać punkty. Pierwsza połowa spotkania wyglądała wręcz spacerowo. Tak jakby jedna drużyna nie chciała zrobić krzywdy drugiej. Dopiero w drugiej połowie spotkanie znacznie się ożywiło. Indywidualne akcje poszczególnych piłkarzy drużyny koszalińskiej zatrzymywał dobrze spisujący się w bramce gości Tomasz Tkacz. Gwardia mogła odnieś zwycięstwo gdyby w polu karnym Leśnika zimną krew zachował najpierw Fabian Sławinski, a chwilę później Brazylijczyk Uelder Barbosa Mendes. Niestety żadna z drużyn nie była w stanie strzelić zwycięskiej bramki ispotkanie zakończyło się wynikiem 0-0.W spotkaniu wyjazdowym naszej drugiej koszalińskiej drużyny Bałtyku z Lechią II Gdańsk również padł remis 2-2 a bramki dla Bałtyku zdobyli Łukasz Wiśniewski 47 min. i  Marcin Chyła 52min.