Nasza Loteria NaM - pasek na kartach artykułów

I co dalej z Parkiem na Bydgoskim Przedmieściu?

redakcja
redakcja
gra
Praktycznie wszyscy uczestnicy konsultacji społecznych dotyczących przebudowy parku miejskiego na Bydgoskim Przedmieściu, uważają, że jego przestrzeń powinna oferować różne formy wypoczynku. Szczególnie należy zadbać o czystą trawę i mnogość miejsc do siedzenia. Co jeszcze?

Zdaniem uczestników konsultacji, że park należy objąć siecią monitoringu, odseparować od torowiska tramwajowego i ul. Bydgoskiej, szczególnie w okolicy miejsc, gdzie gromadzi się duża liczba użytkowników, a na sąsiednich ulicach wprowadzić ograniczenia prędkości ruchu drogowego.
Rewitalizacja parku na Bydgoskim Przedmieściu
Jeśli chodzi o możliwość uprawiania sportu, powinno powstać kilka wielofunkcyjnych boisk, m. in. do koszykówki i piłki nożnej, z możliwością grania w tenisa ziemnego. W bliskiej okolicy należy umieścić stoły do ping-ponga oraz siłownię „pod chmurką”. W pobliżu boisk winna być toaleta.
Uczestnicy konsultacji wskazują także na konieczność modernizacji fontanny tak, by była bezpieczna dla dzieci, montażu przy niej zacienionych siedzeń oraz altanki. Z kolei plac zabaw powinien zostać powiększony, być dostępny dla osób niepełnosprawnych, ekologiczny, wyposażony w wiele niestandardowych miejsc do zabawy. W parku powinien też powstać amfiteatr oraz wybiegi dla psów.
Największy park w Toruniu otrzyma zastrzyk gotówki na rewitalizację
Bardzo ważne jest, by park należy przystosować dla osób niepełnosprawnych, w tym dla osób niewidomych i niesłyszących, np. zamontować wypukłe powierzchnie czy progi na podłożu przed schodami.
Co do Martówki, to powinna mieć molo z możliwością cumowania łódek. Przy brzegach należy postawić ławki oraz punkty z kołami ratunkowymi.
- Postulaty możliwe do zrealizowania zostaną uwzględnione w projekcie. Nie będziemy jednak od razu zmieniać całego parku. Na pierwszy ogień pójdzie jego zabytkowa część. Projekt dotyczący jej rewitalizacji będzie współfinansowany z funduszy Unii Europejskiej w ramach Lokalnego Programu Rewitalizacji. Koszt projektu to 4,4 mln zł – mówi Anna Karmienko z Wydziału Środowiska i Zieleni UMT. – Potem zebrane pomysły posłużą do opracowania kolejnych projektów, które będą realizowane w miarę możliwości finansowych.

emisja bez ograniczeń wiekowych
Wideo

Strefa Biznesu: Uwaga na chińskie platformy zakupowe

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Dołącz do nas na X!

Codziennie informujemy o ciekawostkach i aktualnych wydarzeniach.

Obserwuj nas na X!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Polecane oferty

Materiały promocyjne partnera
Wróć na warszawa.naszemiasto.pl Nasze Miasto