Nasza Loteria NaM - pasek na kartach artykułów

Jelcze: MZA wyprzedaje autobusy. Cena wywoławcza 15 tys. za sztukę

Przemysław Ziemichód
Przemysław Ziemichód
Ewelina Wójcik / ZDJĘCIE ILUSTRACYJNE
Jelcze, MZA. Koniec epoki kultowych autobusów w Warszawie? 28 sztuk Jelczy Mastero trafia właśnie na licytacje. Cena wywoławcza jednego to 15 tys. złotych. Pojazdy trafią do nowych nabywców z pełnym bakiem i bez kasowników. Dalsza część tekstu poniżej.

Jelcze, MZA. Kup sobie autobus

Kto, będąc małym chłopcem, nie marzył nigdy o tym, by zostać kierowcą 11-letniego, zatankowanego do pełna autobusu? Teraz możecie spełnić te marzenia. Musimy posiadać jedynie wolne trzy tysiące złotych na wpłatę wadium i minimum 15 złotych na zakup chociaż jednego z 28 autobusów. Licytacja odbędzie się 30 marca tego roku,o godzinie 10.00 w siedzibie Miejskich Zakładów Autobusowych, przy ulicy Włościańskiej 52 w budynku B2 Wydziału Logistyki.

MZA: autobusy z Jelcza idą pod młotek

Gdy myślimy o stołecznych autobusach miejskich przed oczami mamy pewnie pojazdy z dolnośląskiej miejscowości Jelcz-Laskowice. Obok Solarisów i wysłużonych Autosanów, to właśnie Jelcz przez wiele lat tworzył krajobraz polskich i Warszawskich ulic. To wkrótce może się zmienić, bo MZA pozbywa się właśnie 28 egzemplarzy modelu Mastero, które trafią na ustną aukcję 30 maja. Autobusy, które trafią do zwycięzców aukcji, będą zatankowane do pełna, zostaną z nich także usunięte kasowniki. Przebieg pojazdów różni się między sobą. Egzemplarz, który ma na liczniku najmniej, przejechał 786 650 km. Najdłuższą trasę pokonał zaś Jelcz, którego licznik wskazuje 966 398 km.

MZA. Jelcz to już historia

Sprzedawane na aukcji pojazdy to ostatnie z produkowanych w Jelczu autobusów. Niedługo po tym, jak w na przełomie 2007 i 2008 roku firma dostarczyła do Warszawy zamówione autobusy, Jelcz ogłosił upadłość. Dzięki Jelczom udało się wymienić większość stołecznych autobusów na niskopodłogowe. -90 proc. autobusów wyjeżdżających na warszawskie ulice w dni powszednie i 100 proc. w weekendy to pojazdy niskopodłogowe. 15 lat temu autobusy niskopodłogowe stanowiły zaledwie 2,1 proc. wszystkich kursujących w Warszawie pojazdów - informowało Naszemiasto.pl w styczniu 2012 roku.


emisja bez ograniczeń wiekowych
Wideo

Strefa Biznesu: Uwaga na chińskie platformy zakupowe

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Dołącz do nas na X!

Codziennie informujemy o ciekawostkach i aktualnych wydarzeniach.

Obserwuj nas na X!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Polecane oferty

Wróć na warszawa.naszemiasto.pl Nasze Miasto