Juniorki MOS Wola Warszawa Mistrzyniami Mazowsza

Marta Brożek
Juniorki MOS Wola Warszawa Mistrzyniami Mazowsza materiały prasowe
Od 14 do 16 lutego w Centrum Rekreacyjno-Sportowym na warszawskich Bielanach odbył się Turniej Finałowy Mistrzostw Mazowsza w siatkówce. Walka toczyła się również o awans do ćwierćfinału Mistrzostw Polski. Turniej wygrały siatkarki MOS-u Wola.

O tytuł Mistrza Mazowsza od piątku do niedzieli walczyły drużyny Sparty Warszawa, MOS-u Wola Warszawa, MUKS-u Volley Płock oraz LTS-u Legionovii Legionowo. Walka toczyła się również o awans do ćwierćfinału Mistrzostw Polski, który uzyskać mogły już tylko trzy zespoły.

Turniej Finałowy był na wysokim poziomie sportowym. Najwięcej emocji kibicom dostarczyły spotkania gospodyń z MOS-em Wola Warszawa oraz Sparty Warszawa z LTS Legionovią. Mistrzem Mazowsza zostały siatkarki MOS-u Wola Warszawa, które były faworytkami od samego początku turnieju. Srebro wywalczył zespół gospodyń z MUKS-u Sparty Warszawa. W ostatnim meczu pokonały w bardzo zaciętej walce legionowski LTS, który ostatecznie zajął trzecie miejsce. Poza podium i bez awansu znalazł się zespół MUKS-u Volley Płock, który nie wygrał żadnego spotkania zdobywając zaledwie jednego seta w całych rozgrywkach.

Pierwsza faza rozgrywek Mistrzostw Polski, odbędzie się już za dwa tygodnie (28.02-01.03). Jednym z gospodarzy tego turnieju będzie UMKS MOS Wola Warszawa.

Czytaj dalej:Zbigniew Bródka odebrał złoty medal olimpijski [WIDEO, ZDJĘCIA]