Kasztelan Basketball - 2 dzień [zdjęcia, wideo, relacje na żywo]

Od lewej: Jamelle Horne, Seid Hajrić, Dardan Berisha, Łukasz Wiśniewski.
Od lewej: Jamelle Horne, Seid Hajrić, Dardan Berisha, Łukasz Wiśniewski. Marcin Gołembiewski
Dzisiaj decydujące mecze w 7 turnieju Kasztelan Basketball Cup.

WIDEO Z MECZU TOFAS - ŚLĄSK1.Trefl Soopt 2. Anwil Włocławek3. Tofas Bursa4. Śląsk Wrocław
WIDEO Z MECZU ANWIL - TREFL SOPOTWYPOWIEDZI PO MECZU ANWIL - TREFLMVP turnieju: Łukasz Wiśniewski - TreflNajskuteczniejszy koszykarz turnieju: Seid Hajrić - AnwilNajlepszy zawodnik młodego pokolenia: Dardan Berisha - AnwilNajskuteczniejszy zawodnik za trzy punkty: Jamelle Horne - Trefl (nagroda od radia GRA)Najbardziej widowiskowa akcja turnieju - Bradley Buckman - Tofas
Mecz o 1. miejsceAnwil Włocławek - Trefl Sopot 79:83 (23:20, 17:24, 16:21, 23:18)ANWIL: Dardan Berisha 12 (2), Seid Hajrić 13, Louis Hinnant 6, Marcin Nowakowski 4, John Allen 15 (2), Bartłomiej Wołoszyn 0, Łukasz Majewski 14 (2), Krzysztof Szubarga 3, Wojciech Glabas, Corsley Edwards 12 (1).TREFL: Mike Cook, Filip Dylewicz, Marcin Stefański 10 (1), Łukasz Wiśniewski 23 (3), Josh Alexander 7, John Turek 6, Łukasz Koszarek 13 (1), Adam Waczyński 5 (1), Jamelle Horne 13 (3), Chris Burgess 6.
IV kwarta  23:18 (3:0, 5:0, 5:2, 5:4, 5:6, 6:6, 6:9, 6:12, 8:12, 8:14, 10:14, 12:14, 16:14, 18:14, 20:15, 20:17, 21:17, 23:18)ANWIL: Dardan Berisha 12, Seid Hajrić 13, Louis Hinnant 6, Marcin Nowakowski 4, John Allen 15, Bartłomiej Wołoszyn, Michał Pietrzak, Łukasz Majewski 14, Krzysztof Szubarga 3, Wojciech Glabas, Michał Sokołowski, Corsley Edwards 12.TREFL: Mike Cook, Filip Dylewicz, Marcin Stefański 10, Łukasz Wiśniewski 23, Josh Alexander 7, John Turek 6, Łukasz Koszarek 13, Adam Waczyński 5, Jamelle Horne 13, Chris Burgess 6.Ledwo, co rozpoczęła się czwarta kwarta, a już nastąpił zryw gospodarzy. W ciągu minuty włocławianie zdobyli 5 punktów, nie pozwalając rywalowi na celny rzut (61:65). Jednak Trefl odpłacił się tym samym – przez 1,5 minuty zaliczył 6 punktów pod rząd. Z biegiem czasu sopocianie powiększali swoje zdobycze punktowe. (35 min., 77:62). Z minuty na minutę na parkiecie robiło się coraz bardziej nerwowo, zawodnicy nie zgadzali się z niektórymi decyzjami sędziów, a także często przepychali się między sobą. Momentami kibice mogli oglądać bezpardonową walkę. To najwidoczniej zmobilizowało i zachęciło do walki włocławskich koszykarzy, bowiem po rzutach wolnych Szubargi i punktach Edwardsa Anwil prawie dogonił rywala (76:79). Wówczas włocławianie nie wykorzystali dwukrotnie szansy na zdobycie 3 punktów, do tego łatwo oddali punkty gościom, którzy wyprowadzili skuteczną kontrę i Trefl Sopot zwyciężył ten mecz 83:79. Tym samym goście zostali mistrzami turnieju Kasztelan Basketball Cup 2011.
III kwarta: 16:21 (0:2, 3:2, 3:4, 3:7, 3:9, 5:9, 5:12, 5:13, 8:13, 8:15, 10:15, 10:17, 12:17, 12:19, 15:19, 15:21, 16:21)Sopocianie sukcesywnie powiększali swoją przewagę. Po kolejnych punktach Majewskiego Trefl miał 53 punkty na swoim koncie, a Anwil tylko 43. Sopocianie raz za razem ogrywali obronę rywala. W 25 minucie było już 57:45 a korzyść drużyny z Sopotu. Trefl konsekwentnie grał zespołowo i długowypracowywał pozycję do rzutu. Była to skuteczna broń przeciwko Anwilowi, bowiem na 2 minuty do końca kwarty goście prowadzili 61:50. Taki stan rzeczy utrzymał się do końca kwarty. Anwil nie zdołał zmniejszyć przewagi i po 30 minutach przegrywał 56:65.ANWIL: Dardan Berisha 10, Seid Hajrić 10, Louis Hinnant 6, Marcin Nowakowski 4, John Allen 9, Bartłomiej Wołoszyn, Michał Pietrzak, Łukasz Majewski 6, Krzysztof Szubarga 1, Wojciech Glabas, Michał Sokołowski, Corsley Edwards 10.TREFL: Mike Cook, Filip Dylewicz, Marcin Stefański 4, Łukasz Wiśniewski 19, Josh Alexander 7, John Turek 4, Łukasz Koszarek 7, Adam Waczyński 5, Jamelle Horne 13, Chris Burgess 4.
II kwarta 17:24 (2:0, 2:2, 5:2, 7:2, 9:2, 9:4, 9:6, 9:8, 11:8, 11:11, 14:11, 13:13, 13:15, 13:17, 15:17, 17:17, 17:21, 17:24)ANWIL: Dardan Berisha 10, Seid Hajrić 10, Louis Hinnant 6, Marcin Nowakowski 4, John Allen 2, Bartłomiej Wołoszyn, Michał Pietrzak, Łukasz Majewski 3, Krzysztof Szubarga, Wojciech Glabas, Michał Sokołowski, Corsley Edwars 5.TREFL: Mike Cook, Filip Dylewicz, Marcin Stefański 2, Łukasz Wiśniewski 12, Josh Alexander 2, John Turek 2, Łukasz Koszarek 6, Adam Waczyński 3, Jamelle Horne 8, Chris Burgess 4.Już w 12 minucie włocławianie, po 3 punktach Berishy i 2 punktach Hajricia, odskoczyli przeciwnikowi na 8 punktów (30:22). W 14 minucie na parkiet wszedł po raz pierwszy Krzysztof Szubarga, ale swojego występu nie mógł zaliczyć do udanych, bowiem w protokole meczowym zapisał się jedynie pod pozycją „sraty". 3 minuty później niesportowe przewinienie otrzymał John Allen. Przeciwnik wykorzystał rzuty wolne i tym samym przegrywał już tylko jednym punktem (35:36). Wówczas Łukasz Wiśniewski dorzucił 2 punkty i Trefl odrobił całą stratę. Ten sam zawodnik w ostatniej sekundzie drugiej kwarty trafił zza linii 6 m 75 cm, dzięki temu goście zeszli do szatni z 4-punktową przewagą (44:40).
I kwarta 23:20 (2:0, 2:3, 2:5, 4:5, 6:5, 8:5, 8:7, 11:7, 11:10, 11:12, 13:11, 15:14, 15:16, 17:16, 17:18, 18:18, 18:20, 20:20, 23:20)ANWIL: Dardan Berisha 3, Seid Hajrić 4, Louis Hinnant 6, Marcin Nowakowski 2, John Allen 2, Łukasz Majewski 3, Corsley Edwars 3.TREFL: Łukasz Wiśniewski 7, John Turek 2, Łukasz Koszarek 4, Jamelle Horne 5, Chris Burgess 2.
W dzisiejszym finale Kasztelan Basketball Cup spotkali się zwycięzcy wczorajszych spotkań - Anwil Włocławek i Trefl Sopot. Obydwie drużyny będą w tym roku walczyć o jak najwyższe laury w Tauron Basket Lidze, tak więc mecz zapowiadał się niezwykle ciekawie. Smaczku dodawał fakt, że Anwil podpisał wczoraj umowę z Krzysztofem Szubargą, który po roku przerwy wrócił doWłocławka. Wśród rywali, na tej samej pozycji zagrał reprezentant Polski i były zawodnik Anwilu Łukasz Koszarek.
Po 3 minutach gry Trefl wygrywał 3:2. W Anwilu brylowali Louis Hinnant i Seid Hajrić, którzy przez kilka minut byli jedynymi strzelcami drużyny. Po „trójce" Łukasza Majewskiego Anwil odskoczył nieco rywalowi (11:7). Nie na długo, bowiem po punktach Łukasza Koszarka sopocianie mieli jednopunktową przewagę 12:11. Do końca kwarty wynik oscylował wokół remisu, jednak dzięki3 punktom Dardana Berishy to włocławanie mogli się cieszyć ze zwycięstwa w pierwszej kwarcie 23:20.
***Mecz o 3. miejsceTofas Bursa - Śląsk Wrocław 66:61 (20:19, 7:16, 20:20, 14:11)TOFAS: Ronald Steele 6, Austin Nichols 14 (2), Ugur Dokuyan 0, Samet Geyik 1, Can Altintig 2, Baris Ozcan 0, Inac Koc 9, Tomislav Ruzic 13, Can Ozcan 4, Zurica Zuza, Bradley Buckman 6 (1), Kenan Sipahi 11.ŚLĄSK: Jakub Kolener 1, Robert Skibniewski 7 (1), Aleksander Mladenović 9, Adam Wójcik, Jarosław Zyskowski, Piotr Niedźwiedź, Bartosz Bochno 5 (1), Qarran Calhoun 4 (1), Paul Graham 4, Avelis Vairogs 14 (1), Slavisa Bogavas 6 (2), Paweł Buczak 6 (2).