Kierowcy rywalizowali w "Wyścigu na Świnię"

Sławek Oskarbski
W Zwierniku 53 załogi rywalizowały w „Wyścigu na Świnię" czyli zawodach dla kierowców bez licencji sportowych.

Deszczowa pogoda sprawiła, że zawodnikom trudniej było wybierać punkty hamowania oraz dobrać właściwą prędkość na zakrętach. Wyścig był drugą eliminacją tegorocznej edycji Samochodowych Zawodów Klubowych organizowanych przez Automobilklub Stomil Dębica.W klasie HS wygrał Jan Biegoń (toyota MR2), a drugi był Artur Wierdak (fiat 125p).W klasie 6 zwyciężyła załoga Patryk Śmietana/Grzegorz Mortek (citroen saxo), przed Sławomirem Leją i Bogdanem Chwaszczem (honda civic) oraz Grzegorzem Tulickim (bmw 318is).W klasie 5 na podium stanęli: Waldemar Chochołek/Marcin Trzeciak (subaru impreza), Andrzej Dykas (mitsubishi lancer evo VIII) oraz Piotr Drożdż (mitsubishi lancer evo).W klasie 4 wygrali Piotr Mirek i Andrzej Brudniak (renault clio sport). Za nimi uplasowali się Rafał Smyka i Anna Turek (renault clio), a trzecie miejsce zajął Artur Okas (opel astra GSi).Klasa 3 to triumf Radosława Mądrego i Piotra Kiliana (honda civic). Kolejne miejsca na podium zajęli Adam Wojtunik (honda civic) i Piotr Dul (renault twingo sport).W klasie 2 zwyciężył duet Przemysław Pomprowicz/Jacek Mastaj (suzuki swift Gti), który wyprzedził Tomasz Drogoś i Adriana Sajdaka (fiat seicento) oraz Wiktora Krzysztoforskiego (fiat seicento).W klasie 1 najlepszy czas przejazdów miał Łukasz Patla. Drugie miejsce zajął Paweł Prokop, a trzecie Piotr Gargasz. Wszyscy trzej jechali fiatami 126p.