Klubowe derby juniorów dla Portofino Nowy Styl [zdjęcia]

Portofino - Nowy Styl
Portofino - Nowy Styl Wojciech Alabrudziński
W środę odbyły się spotkania ligi juniorów, a kolejny raz doszło do derbowego pojedynku włocławskich drużyn. Wygrało Portofino Nowy Styl.

Portofino ponownie w tym sezonie pokonało Nowy Styl.79 NS PORTOFINO 19 15 26 1973 NOWY STYL 14 17 25 17NS PORTOFINO: Witwicki 21 (3), Bledziewski 20 (2), Majewski 13 (2), Podlewski 12, Różanowski 10 (1), Frontczak 2, Borkowski 1. NOWY STYL: K. Piekarski 28 (2), Leśniewski 18 (4), Pańczak 11, Zawalski 8, Biegalski 4, Dudra 2, Pałecki 2.ZDJĘCIA Z MECZU NS PORTOFINO - NOWY STYL - kliknij tutajOd pierwszych sędziowskich gwizdków gra była wyrównana, ale w końcówce kwarty lepiej spisywali się podopieczni Wojciecha Kobielskiego zdobywając kilkupunktowe prowadzenie. Potrafili je też utrzymać w drugiej odsłonie, w czym pomogli nieskutecznie grający (poza Norbertem Leśniewskim) koszykarze Nowego Stylu.Po zmianie stron obraz gry w praktyce nie uległ zmianie. Uaktywnił się wprawdzie Kacper Piekarski (w drugiej połowie zdobył 26 punktów, nie trafiając tylko jednego rzutu z gry), który miał jednak słabe wsparcie ze strony kolegów. Podopieczni Marcina Piekarskiego ustępowali rywalom w walce pod koszem i mimo prób nie potrafili odrobić strat. Wyraźnie widoczny był brak świeżości. Zespół uczestniczy też w rozgrywkach WLKA, a większość zawodników występuje też w rozgrywkach szkolnych. Dzięki wygranej Portofino zachowało szansę na trzecią lokatę jak również na nie- oficjalny tytułu mistrza miasta.W rozegranym w czwartek ostatnim spotkaniu w lidze juniorów starszych TKM pokonał Noteć Inowrocław103:57 (31:17, 26:14, 23:6, 23:20).TKM: Słupiński-22,Pietrzak-22,Nysztal-18,Lewandowski-11,Neclaw-9,Rutkowski-8,Stawicki-7,Wojciechowski-6.  Mimo wygranej TKM zajął w tabeli tylko trzecie niepremiowane awansem do rozgrywek miejsce na szczebel centralny.