Kujawianka Izbica pokonała lidera rozgrywek

Michał Arciszewski
Trwa dobra passa piłkarzy Kujawianki Izbica, którzy w spotkaniu 9. kolejki pokonali przed własną publicznością lidera rozgrywek – Grom Osie 2:1 (1:0). Dzięki tej wygranej beniaminek IV ligi awansował na piątą pozycję w tabeli.

22.09.2012, godz. 16 – Izbica KujawskaKujawianka Izbica Kujawska – Grom Osie 2:1 (1:0)Bramki: Marek Zentkiewicz (45-głową), Maciej Lewandowski (49) – Arkadiusz Piskorski (47).
Kujawianka: Maciej Bednarski – Dariusz Jagodziński, Szymon Pińkowski (70. Tomasz Mularski), Marek Zentkiewicz, Bartłomiej Mielczarek – Przemysław Goc (55. Radosław Palmowski), Tomasz Szablewski (90. Mateusz Jędrzejewski), Łukasz Galanciak, Kamil Kuropatwiński – Mariusz Gawroński (89. Paweł Manelski), Maciej Lewandowski.
Grom: Dawid Gwizdała – Kamil Graczyk, Michał Łytkowski, Dawid Paczkowski, Dawid Warchoł (65. Michał Setlak) – Mateusz Miedziński, Dariusz Wolski, Adam Kolmajer (75. Igor Kucenko), Tomasz Bettka (46. Mateusz Waśkowski) – Jakub Środa (80. Krzysztof Wasiak), Arkadiusz Piskorski.
Żółte kartki: Przemysław Goc, Tomasz Szablewski, Szymon Pińkowski (Kujawianka) – Jakub Środa (Grom).
Sędziował: Gerrard Gólcz (Pakość).
Przed sobotnim spotkaniem na stadionie w Izbicy Kujawskiej odbyła się oficjalna uroczystość. Wiceprezes K-P ZPN w Bydgoszczy Kazimierz Janecki i kierownik biura OZPN we Włocławku Henryk Zapiec wręczyli piłkarzom Kujawianki puchar za zdobycie mistrzostwa V ligi w sezonie 2011/2012. Pamiątkowy puchar odebrał w imieniu zawodników kapitan zespołu Szymon Pińkowski. Następnie doszło do pamiątkowego zdjęcia, a po chwili sędzia główny zawodów Gerearrd Gólcz dał sygnał do rozpoczęcia meczu.
W początkowych minutach spotkania optyczną przewagę posiadali piłkarze Gromu, którzy w miarę upływu czasu stwarzali groźne sytuacje pod bramką Macieja Bednarskiego. Przede wszystkim aktywny był najbardziej wysunięty zawodnik gości – Arkadiusz Piskorski, który często nękał defensywę Kujawianki. W 20 minucie Adam Kolmajer strzałem z rzutu wolnego próbował zaskoczyć Bednarskiego, ale bramkarz Kujawianki był na posterunku. W tym fragmencie gry piłkarze Kujawianki z obawą przed przeciwnikiem starali się zabezpieczyć dostęp do własnej bramki, a gdy nadarzyła się tylko okazja wyprowadzali groźne kontrataki. Swoją okazję miał w 30 minucie najskuteczniejszy strzelec zespołu Maciej Lewandowski, który w trudnej sytuacji posłał futbolówkę obok bramki. Pięć minut później po rzucie wolnym egzekwowanym przez Mariusza Gawrońskiego celnie na bramkę Gromu uderzał Tomasz Szablewski. W końcówce pierwszej połowy na stadionie w Izbicy Kujawskiej zaczął padać deszcz, a to z pewnością przeszkadzało obydwu drużynom w konstruowaniu składnych akcji. Gdy wydawało się, że pierwsza połowa zakończy się bezbramkowym remisem, to tuż przed zejściem piłkarzy do szatni po rzucie rożnym wykonanym przez Macieja Lewandowskiego, Marek Zentkiewicz strzałem głową dał prowadzenie piłkarzom Kujawianki.
Przed rozpoczęciem drugiej połowy doszło do małej kosmetyki płyty boiska. Linie na murawie z powodu padającego deszczu stały się mniej widoczne i sędzia główny zawodów Gerrard Gólcz nakazał je ponownie odnowić. W drugiej odsłonie meczu goście podrażnieni stratą bramki tuż przed zejściem do szatni ruszyli do zdecydowanych ataków. Efekt był już widoczny w 47 minucie, gdzie po składnej akcji Arkadiusz Piskorski zmusił do kapitulacji Macieja Bednarskiego. Riposta gospodarzy była błyskawiczna, którzy już dwie minuty później ponownie wyszli na prowadzenie. Maciej Lewandowski otrzymał futbolówkę na 16 metrze, pobiegł z nią kilka metrów i zdecydował się na uderzenie. Piłka ku uciesze fanów z Izbicy Kujawskiej odbiła się jeszcze od słupka i wpadła do siatki. Dziesięć minut później bliscy zdobycia kontaktowego gola byli goście, ale piłkę z linii bramkowej w ogromnym zamieszaniu wybił Szymon Pińkowski. W 67 minucie wyśmienitej okazji nie wykorzystał Maciej Lewandowski, który przegrał pojedynek sam na sam z Dawidem Gwizdałą. Zawodnicy Gromu w tym fragmencie gry za wszelką cenę dążyli do zdobycia kontaktowej bramki, ale najwyraźniej nie mogli znaleźć sposobu na sforsowanie defensywy Kujawianki. W 75 minucie po groźnym kontrataku Mariusz Gawroński nie zdołał pokonać golkipera przyjezdnych. Do końca spotkania pomimo ataków obydwu drużyn wynik nie uległ już zmianie i ostatecznie piłkarze Kujawianki pokonali lidera rozgrywek – Grom Osie 2:1.