Lekkoatletyczny klub z Borzytuchomia jest trzecim najlepszym w województwie pomorskim. Lepsze są tylko dwa kluby z Trójmiasta

Marcin Pacyno
Zawodnicy Talexu Borzytuchom i trener Jarosław Ścigała odebrali nagrody w Gdańsku Marcin Pacyno
Klub Talex Borzytuchom jest trzecią potęgą lekkoatletyczną w województwie. Takie są wyniki sportowego podsumowania sezonu. Sportowców zaproszono do Gdańska na specjalną galę, bo w tym roku zdobyli dziesięć medali Mistrzostw Polski w różnych kategoriach wiekowych.

Multimedalistką jest Angelika Cichocka, która czterokrotnie stawała na stopniach podium, a trzy razy na najwyższym. – To był naprawdę udany sezon – przyznaje Cichocka, którą wybrano najpopularniejszym lekkoatletą 2009 roku. – To ogromny zaszczyt, bo wyprzedziłam Annę Rogowską, mistrzynię świata w skoku wzwyż – mówi dumna zawodniczka Talexu.

Angelika oprócz złotego medalu na 3 km w przełajach seniorów, srebra w biegu na 800 metrów w Mistrzostwach Polski Seniorów i złota na 1500 i 800 w Młodzieżowych Mistrzostwach Polski, poprawiła także rekord Polski młodzieżowców w biegu na 1 km.

– Ten wynik był także drugim na listach światowych – podkreśla Jarosław Ścigała, trener lekkoatletów z Borzytuchomia, który zwyciężył w klasyfikacji trenerów szkolących młodzików i juniorów młodszych. – To był naprawdę dobry rok dla naszego klubu, o czym świadczy trzecie miejsce w klasyfikacji punktowej województwa. Ustąpiliśmy jedynie takim potęgom jak AZS AWFiS Gdańsk i SKLA Sopot – dodaje trener.

Talex w swoim gronie ma także Karola Brzeskiego, który zdobył złoty medal Ogólnopolskiej Olimpiady Młodzieży w biegu na 1500 metrów, Julię Serafinowską, która zdobyła brązowy medal Bałtyckich Igrzysk Młodzieży, Damiana Ciecierskiego – złotego medalistę Małego Memoriału Janusza Kusocińskiego w biegu na 1 km, a także Dariusza Guzowskiego – brązowego medalistę biegu w na 100 km.

Medale dla powiatu bytowskiego zdobyli także Radosław Dudycz z GKS Kołczygłowy, który zwyciężył maratonie. Medal dla Baszty Bytów wywalczył natomiast Paweł Celep w biegu na 400 metrów przez płotki podczas Mistrzostw Polski Juniorów, gdzie był drugi. Nasi lekkoatleci zwyciężyli także w rankingu POZLA w swoich kategoriach wiekowych. Angelika Cichocka za dorobek medalowy wygrała klasyfikację młodzieżową, Karol Brzeski klasyfikację juniorów młodszych, a Damian Ciecierski zwyciężył w klasyfikacji młodzików. Trzecie miejsce przypadło Pawłowi Celepowi w klasyfikacji juniorów.