Lewandowska najlepsza w Warszawie. O 20 minut wyprzedziła 4-krotnego mistrza olimpijskiego

Wojciech Alabrudziński
Najlepszą zawodniczką warszawskiego Biegu Niepodległości okazała się reprezentantka Vectry DGS Włocławek Iwona Lewandowska.

Tegoroczna mistrzyni Polski na 10 000 m na stadionie, równie dobrze spisująca się w maratonie i półmaratonie, od początku ulicznego biegu na takim samym dystansie dyktowała tempo kończąc go w czasie 33:42, który dał jej 19 miejsce w punktacji generalnej warszawskiego biegu.Jedyną zawodniczką, która potrafiła dotrzymać jej kroku była Agnieszka Gortel (TS AKS Chorzów), która przegrała z włocławianką o 16 sekund. Trzecia z kobiet, szczecinianka Anna Cześnik" straciła do Lewandowskiej 3,5 minuty.
Iwona Lewandowska bliska wywalczenia minimum na igrzyska olimpijskie
W tradycyjnym warszawskim biegu wystartowało blisko 7 tysięcy uczestników. Na 95. miejscu wśród kobiet sklasyfikowano została najlepsza polska specjalistka windsurfingu Zofia Klepacka (16 minut za Lewandowską). Strata posłanki Iwony Guzowskiej (niegdyś wielokrotnej mistrzyni świata w boksie) wyniosła już 25 minut.
Lewandowska na studiach doktoranckich. Kowalska obroniła pracę magisterską
Blisko 20 minut wolniej trasę warszawskiego biegu pokonał czterokrotny mistrz olimpijski w chodzie sportowym Robert Korzeniowski.