Małgorzata Wiejak na MŚ w podnoszeniu ciężarów U-20

We wtorek w mistrzostwach świata U-20 w podnoszeniu ciężarów w malezyjskim kurorcie Penang, z polskiej ekipy startowała jedynie Małgorzata Wiejak.

Zawodniczka Wisły Puławy zajęła w kategorii do 75 kg jedenaste miejsce. Mając tylko trzy udane podejścia, w dwuboju uzyskała 199 kg (90+109). Złoty medal zdobyła Rosjanka Olga Zubowa – 268 kg (118+150).
Wczoraj natomiast medale rozdano w kategorii powyżej 75 kg kobiet, z udziałem dwóch Polek. Katarzyna Portka (Znicz Biłgoraj) zajęła ósme miejsce, a Magdalena Pasko (Lechia Sędziszów Małopolski) dziewiąte. Portka miała pięć udanych podejść. Uzyskała wynik 216 kg (102+114), przy czym w rwaniu i dwuboju poprawiła rekordy życiowe. Natomiast Pasko podniosła 208 kg (93+115). O złotym medalu decydowała waga ciała. Na najwyższym stopniu podium stanęła reprezentantka Kazachstanu Nadieżda Nogaj – 270 kg (122+148), a srebro przypadło Tajce Chitchanok Pulsabsakul – 270 kg (123+147).