Nasza Loteria NaM - pasek na kartach artykułów

Masz w domu książki, których nie czytasz? Teraz przekażesz je innym zupełnie ZA DARMO!

Sandra Gozdur
Sandra Gozdur
pixabay.com/ZDJĘCIE ILUSTRACYJNE
Macie na półkach albo w pudłach książki, których już nie czytacie? Które tylko leżą i zbierają kurz? Świetnie się składa. Teraz możecie przekazać te egzemplarze innym osobom. I to zupełnie za darmo. Szczegóły w artykule poniżej.

Każdy z nas trzyma na półkach książki, których nie czyta od lat, albo takie, które otrzymaliśmy w prezencie, ale nie są w naszym guście. A może macie pozycje przeczytane od deski do deski i więcej nie będziecie do nich zaglądać? Teraz możecie tym książkom dać drugie życie. I to zupełnie za darmo, bez wychodzenia z domu.

Wystarczy wejść na stronę www.poczytajmi.pl i zamówić kuriera lub darmowe nadania paczki w paczkomacie InPost. Przekazując literaturę, wspierasz czytelnictwo w Polsce.

- Nie masz czasu szukać czytelni, która zechce przygarnąć od Ciebie literaturę? A może Twoja biblioteka nie chcę ich od Ciebie przyjąć? Nie chcesz lub nie możesz dźwigać ciężkich paczek z książkami? Zrobimy to wszystko za Ciebie – czytamy na stronie akcji.

Przekazane książki są segregowane i wysyłane do konkretnych czytelni. Wspierane są zarówno małe biblioteki wiejskie, jak i ogromne biblioteki miejskie. Literatura wysyłana jest także do szkół, domów dziecka i bibliotek w szpitalach.

Jakich książek nie wysyłamy:

  • Starszych niż z 1995 roku.
  • Słowników (oprócz słowników języka angielskiego)
  • Leksykonów
  • Encyklopedii (oprócz encyklopedii dla dzieci)
  • Broszur, gazet, ulotek, zapisanych zeszytów
  • Podręczników szkolnych
  • Atlasów
  • Książek zniszczonych, zawilgoconych, porwanych, zamoczonych

Czytaj także:

Koncerty Chopinowskie są jednym z wydarzeń muzycznych o najdłuższej tradycji – w tym roku obchodzą jubileusz 60-lecia. Co roku koncerty te gromadzą w Łazienkach Królewskich tłumy melomanów - zarówno mieszkańców Warszawy, jak i turystów. Bierze w nich udział blisko 80 tysięcy słuchaczy, zaś pianiści traktują występy jak prawdziwy zaszczyt. Po raz pierwszy warszawiacy spotkali się na Koncercie Chopinowskim w roku 1959, wkrótce po zrekonstruowaniu pomnika kompozytora. Organizatorzy zapraszają do współpracy zarówno największe sławy muzyki klasycznej, jak i młodych, uzdolnionych pianistów rozpoczynających dopiero swoją karierę. Udział jest darmowy.

 CZERWIEC
2 czerwca : godz. 12 - Bronisława Kawalla, godz. 16 - Jacek Kortus9 czerwca : godz. 12 - Konrad Skolarski, godz. 16 - Ignacy Lisiecki16 czerwca : godz. 12 - Joanna Ławrynowicz, godz. 16 - Andrzej Karałow23 czerwca : godz. 12 - Tamás Érdi (Węgry), godz. 16 - Serhij Hryhorenko (Ukraina)30 czerwca : godz. 12 - Louis Alvanis (Wielka Brytania), godz. 16 - Alberto Nose (Włochy) 

Cały program dostępny jest tutaj.

Warszawa ZA DARMO. Co robić kiedy jest ciepło i nie wydać a...


od 7 lat
Wideo

echodnia Policyjne testy - jak przebiegają

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Dołącz do nas na X!

Codziennie informujemy o ciekawostkach i aktualnych wydarzeniach.

Obserwuj nas na X!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Polecane oferty

Materiały promocyjne partnera
Wróć na warszawa.naszemiasto.pl Nasze Miasto