ME w piłce ręcznej. Polska przegrywa z Macedonią 25:27 [RELACJA NA ŻYWO]

ŁT
Nie udała się powtórka z pogoni w meczu ze Szwecją. W spotkaniu z Macedonią zawodnicy Bogdana Wenty musieli uznać wyższość rywala. Szansa na grę w półfinałach oddala się. Bohaterem dzisiejszego meczu był bramkarz macedoński - Rostovski.

To było piąte spotkanie biało-czerwonych w mistrzostwach Europy w Serbii. Wcześniej ulegli gospodarzom 18:22, a następnie pokonali Słowaków 41:24 i wicemistrzów świata Duńczyków 27:26 oraz - już w drugiej fazie - zremisowali ze Szwecją 29:29. Tym razem polscy kibice nie mieli szans z przebiciem się przez ogłuszający doping Macedończyków, a że spiker im jeszcze pomagał, więc okrzyk "Polacy gramy u siebie" nie rozbrzmiał.

Każda próba wspomagania podopiecznych trenera Bogdana Wenty była zagłuszana przez fanów rywali, którzy 15 minut przed rozpoczęciem spotkania zgromadzili się w dziewięciu sektorach po obu stronach hali Boegradska Arena. Otoczyli kilkunastoosobową grupkę z biało-czerwonymi szalikami i transparentami "Ostrów", Siemianowice", "Gdynia", "Szczecinek" i "Kielce", która musiała się czuć niezbyt komfortowo.

Kilka udanych interwencji Borko Ristovskiego spowodowało, że w siódmej minucie drużyna z Bałkanów prowadziła 4:2. Oba gole dla Polski zdobył Bartosz Jurecki, a za chwilę wywalczył karnego, którego na bramkę zamienił Tłuczyński (było 3:5). W 12. minucie obaj polscy zdobywcy goli powędrowali na dwuminutowe kary, co skrzętnie wykorzystali przeciwnicy, podwyższając na 9:4. Wenta w tym momencie postanowił wziąć czas.

Niewiele to pomogło - uskrzydleni Macedończycy powiększali przewagę (13:6 w 18. minucie). Ciągle ich mocnym punktem był Ristovski, który bronił sytuacje sam na sam i rzuty z drugiej linii. Polacy się nie poddawali, ale odrabianie strat szło im bardzo ciężko. Widać, limit szczęścia wykorzystali w dwóch poprzednich spotkaniach, bo na przerwę schodzili przegrywając 12:18.

Drugą połowę oba zespoły rozpoczęły od kilku błędów, w tym niewykorzystanego karnego przez Tłuczyńskiego. Na boisku pojawił się mierzący 2,08 m Kamil Syprzak i zaczął sprawiać obronie rywali trochę kłopotów, ale nie na długo. Wynik rzadko się zmieniał i w 37. min było 20:13 dla Macedonii.

Wówczas na poważnie rozpoczęło się słynne już polskie gonienie. Biało-czerwoni zdobyli cztery gole z rzędu i w 41. minucie przegrywali już tylko 17:20. Byłoby jeszcze lepiej, gdyby nie świetnie dysponowany Ristovski. Sędziowie jednak trochę przyhamowali ten zapał, nakładając karę na Wiśniewskiego i rywale znów "odjechali" na pięć bramek.

Jedenaście minut przed końcem Macedończycy prowadzili 24:18 i sytuacja stawała się coraz trudniejsza. Ich bramkarz nie przestawał zadziwiać rewelacyjnymi paradami. W 52. minucie, przy stanie 19:25, dwuminutową karę otrzymał Michał Jurecki i trener Wenta szalał ze złości przy bocznej linii. Pomimo osłabienia to Polacy rzucili dwa gole z rzędu.

Za chwilę dorzucili jeszcze dwa i w 56. minucie przegrywali już tylko 23:25. Tym razem to szkoleniowiec macedoński poprosił o czas. Zaczęło się robić bardzo nerwowo, zwłaszcza że kontrowersje budziły kolejne decyzje islandzkich sędziów, którzy podyktowali serię rzutów karnych dla Macedonii. Półtorej minuty przed końcem piłkę mieli Polacy, ale przegrywali 25:27. Rzut Michała Jureckiego został jednak obroniony i rywalom udało się utrzymać zwycięski wynik do ostatniej syreny.

CZYTAJ RELACJĘ Z MECZU NA NASTĘPNEJ STRONIE

60.00. 25:27 Polacy przegrywają z Macedonią. Tym razem nie udała się pogoń w drugiej połowie. Zawodnicy Bogdana Wenty nie mogli dziś znaleźć sposóbu na genialnie grającego w bramce Ristovskiego.

59:45. 25:27 Dwie minuty dla Mojsovskiego.

59:17. 25:27 Ristovski obronił strzał Jureckiego.

58:48. 25:27 Macedonczycy mylą się. Polacy przy piłce. Kara dwóch minut dla Temelkova.

58:11. 25:27 Jurecki po złożonej akcji zodbywa cenny punkt!

57:35. 24:27 Lazarow trafia z siódmego metra.

57:35. 24:26 Sędziowie odgwizdują rzut karny dla Macedonii.

57:09. 24:26 Rzut wolny dla Macedończyków.

56:31. 24:26 Lijewski trafia! Polacy mieli problem z oddaniem strzału.

56:00. 23:26 Lazarow trafia z karnego.

55:31. 23:25 Znów mamy dramatyczną koncówkę spotkania! Do końca cztery minuty, do odrobienia dwa punkty!

55:19. 23:25 Jurkiewicz po świetnej obronie Polaków!

55:09. 22:25 Wolny dla Macedonii.

54:39. 22:25 Orzechowski po szybkiej kontrze. Już tylko trzy punkty różnicy!

54:01. 21:25 Polacy w komplecie. Lijewski z dystansu, ale Ristovski broni.

53:02. 21:25 Broni Wyszomirski. Akcja Polaków. Nasi nadal w osłabieniu.

52:22. 21:25 Lazarow myli się w ataku! Jurkiewicz trafia!

51:42. 20:25 Lijewski trafia z dystansu!

51:35. 19:25 Kara dwuminutowa dla Michała Jureckiego.

51:11. 19:24 Wiśniewski nie pokonał Ristovskiego. Maceodnia ma swojego nowego bohatera.

50:40. 19:24 Piłki dla Polski. Faul w ataku Macedończyków.

49:46. 19:24 Angelov pokonany przez Tłuczyńskiego.

49.38. 18:24 Karny dla Polaków za obronę w kole.

49.06. 18:24 Lazarow z karnego pokonuje Wyszomirskiego.

48.38. 18:23 Macedończcy przestrzelają, ale sędziowe odgwizdują karnego.

48:30. 18:23 Strata w ataku.

48.10. 18:23 Polacy przy piłce. Jurecki już na nogach. W jego miejsce wchodzi Syprzak.

48:10. 18:23 Jurkiewicz leży na boisku.

47:51. 18:23 Lazarow nad poprzeczką. Piłka dla Polski.

46:50. 18:23 Jaszka dobrze się pzredarł, ale Ristovski jest dziś w fenomenalnej dyspozycji.

46:11. 18:23 Wyszomirski broni strzał z dystansu.

45:31. 18:23 Polacy grają w komplecie, ale straciliśmy okazję do oddania strzału.

44:53. 18:23 Dimovski trafia z koła.

44:10. 18:22 Wichary bliski wygrania pojedynku z Alushowskim.

43:39. 18:21 Dwie minuty kary dla Wiśniewskiego.

43:30. 18:21 Rzut wolny dla drużyny macedońskiej.

42:45. 18:21 Jurecki pokonuje bramkarza Macedonii.

42:10. 17:21 Ponownie piłka dla Polski. Polacy zdecydowanie poprawili grę w obronie.

41:20. 17:21 Ristovski lepszy w pojedynku z polskim atakiem...

40:23. 17:20 Polacy na raty. Nie trafia Wiśniewski, dobija Orzechowski.

40:05. 16:20 Żótła kartka dla Bogdana Wenty za protesty.

39:14. 16:20 Świetny odbiór w obronie i punkt zdobywa Orzechowski!

39:00. 15:20 Faul w obronie. Piłka dla Macedonii.

38:30. 15:20 Syprzak zdobywa bramkę! Niezła akcja polskiej reprezantacji!

37:10. 14:20 Jaszka indywidulanie zaatakował i to skutecznie.

36:34. 13:20 Lazarow zdobywa dwudziesty punkt dla swojej drużyny.

35:42. 13:19 Świetny przechyt Jureckiego i faul w ataku Polaków...

35:24. 13:19 Faul w obronie. Piłka dla zawodników Macedonii.

34:47. 13:19 Jaszka faulowany. Strata Polaków. Maceodnia gra w komplecie.

34:10. 13:19 Wichary broni potężny strzał z dystansu.

34:04. 13:19 Rzut wolny dla rywalów Polaków.

33:40. 13:19 Wznowienie gry. Macedończycy nie spieszą się.

33:27. 13:19 Syprzak zdobywa trzynasty punkt, ale niesczęśliwie zderzył się z macedońskim bramkarzem. Przerwa w grze.

33:00. 12:19 Wichary broni i Polacy przeprowadzają szybką kontrę.

32:30. 12:19 Polacy grają w przewadze.

32:13. 12:19 Markoski otrzymuję karę dwóch minut. Tłuczyński nie trafia z karnego.

31.44. 12:19 Tym razem Lazarow się nie myli.

31:10. 12:18 Lazarow traci piłkę przy ataku i Orzechowski trafia w poprzeczkę...

30:32. 12:18 Nieudana akcja Polski. Kontra Macedonii i faul Wiśniewskiego.

30.00. 12:18 Zaczynamy drugą połowę meczu Polska-Macedonia.

30.00. 12:18 Koniec pierwszej części spotkania. Polacy przegrywają z Macedonią 12:18! Czyli do odrobienia mamy mniej niż w meczu ze Szwedami.

29:35. 12:18 Lazarow nie trafia w bramkę. Rzut wolny bezpośredni dla Macedonii.

29.00. 12:18 Zmiany w ekipie Polski. Bielecki nie trafia z dystansu.

28:09. 12:17 Wichary broni! Ale po faulu Macedonia zdobywa kolejną bramkę.

27:30. 11:17 Lijewski z dystansu i mamy dwunasty punkt!

27:00. 11:16 Faul w ataku i słupek Bieleckiego. Kontratak i Temelkov pokonuje Wicharego.

26:37. 11:16 Czas dla ekipy Maceodnii.

26:00. 10:16 Błędy w ataku popełniają także rywale Polaków. Orzechowski zdobywa swoją pierwszą bramkę.

25:40. 10:16 Rzut wolny dla Macedonii.

25:02. 10:16 Polacy w prosty sposób tracą piłkę. Wenta łapie się za głowę.

24:31. 10:16 Lijewski uderza prosto w ręce Ristovskiego.

24:30. 10:16 Najpierw broni Wichary, a następnie Ristovski. Kolejna świetna interwencja macedońskiego bramkarza.

23:00. 9:16 Alushovski z koła pokonuje Wicharego. W kontrze Tłuczyński zdobywa siódmego gola dla Polski.

22:20. 9:15 Jurecki przegrywa pojedynek z Ristovskim.

21:30. 8:15 Bielecki stara sie przeciskać przez obronę. Tkaczyk po dobitce zdobywa bramkę. Polacy już w komplecie.

20:20. 8:15 Ristovski broni strzał Polaków i Alushovski pokonuje Wyszomirskiego.

19:50. 8:13 Temelkov zdobywa dla Macedonii czternasty punkt.

19:32. 8:13 Kara dwóch minut dla Bartłomieja Jaszki.

18:50. 8:13 Jurecki zmiejsza stratę do pięciu punktów.

18:07. 6:13 Lijewski gol numer siedem.

16:45. 6:12 Najpierw broni Wyszomirski, potem Ristovski. Kontra za kontrą.

15:59. 6:11 Tłuczyński i mamy już sześć punktów.

15:50. 5:11 Pomimo gry w piątkę rywale dobywają jedenasty punkt.

15:10. 5:10 Jurecki zdobywa piąty punkt. Gramy w przewadze.

14:52. 4:10 Wykluczenie w ekipie Macedonii. Schodzi Markoski.

14:05. 4:9 Faulowany Jaszka. Strata piłki i gol Markoskiego.

13:30. 4:9 O czas poprosił Bogdan Wenta.

13:00. 4:9 Lazarow zdobywa szóstą bramkę, a Polacy są już w komplecie.

12:30. 4:8 Polacy już tylko z jednosobowym osłabieniem. Tracimy kolejną bramkę.

12:10. 4:7 Tkaczyk po indywidualnej akcji trafia do bramki rywala.

11:35. 3:7 Lazarow po raz piąty strzela nam bramkę.

11:26. 3:6 Karny dla Maceodnii i dwie minuty kary dla Tłuczyńskiego.

10:35. 3:6 Faul Tłuczyńskiego w ataku i Polacy tracą okazję do zdobycia bramki.

10:10. 3:6 Lazarow po raz kolejny pokonuje Wicharego.

9:55. 3:5 Dwie minuty kary dla Bartka Jureckiego> Przy piłce zawodnicy Maceodnii.

8:50. 3:5 Trzeci punkt dla ekipy Bogdana Wenty zdobywa Tłuczyński.

8:23. 2:5 Karny dla Polaków.

8:05. 2:5 Jonovski kontuzjowany schodzi z boiska. Jego twarz nie wygląda najlepiej.

7:50. 2:5 Jurecki z dystansu. Strzał zablokowany.

7:36. 2:5 Lazarow po raz drugi z rzutu karnego pokonuje polskiego bramkarza.

7:30. 2:4 Rzut karny dla Macedończyków.

6:50. 2:4 Udana akcja braci Jureckich.

6:34. 1:4 Wichary broni strzal Lazarowa.

2:22. 1:2 Mojsoski po raz drugi pokonuje Wicharego.

1:55. 1:1 Bartek Jurecki rzuca pierwszą bramkę dla Polski.

1:10. 0:1 Mojsoski zdobywa pierwszy punkt w meczu.

16.20 Polacy grają na czerwono, Macedończycy na biało.

16.20 Zaczynamy bój o półfinał!

16.20 Czekamy na pierwszy gwizdek.

16.18

Skład Polski: 12. Wichary, 16. Wyszomirski – 2. Jaszka, 3. Lijewski, 4. Kuchczyński, 6. Tkaczyk, 8. Bielecki, 11. Wiśniewski, 13. B. Jurecki, 15. M. Jurecki, 19. Tłuczyński, 20. Jurkiewicz, 23. Syprzak, 29. Kwiatkowski, 41. Zaremba, 43. Orzechowski

Skład Macedonii: 16. Ristovski, 20. Angelov – 3 manaskov, 5. Stoilov, 6. Alushovski, 7. K. Lazarov, 8. Mitkov, 9. Jonovski, 10. Angelovski, 11. Temelkov, 13. Mirkulovski, 14. Markoski, 15. Z. Mojsoski, 18. N. Mojsovski, 23. F. Lazarov

16.10 Sędziami w dzisiejszym meczu będą Leifsson Hlynur i Palsson Anton z Islandii.

Dzisiejsze ewentualne zwycięstwo przybliży ekipę Bogdana Wenty do półfinałów Mistrzostw Europy. Pierwszym warunkiem do osiągnięcia tego celu jest pokonanie Macedonii, a następnie w środę reprezentację Niemiec (g.16.15). Z grupy I - Niemcy, Serbia, Polska, Szwecja i Macedonia awansują do półfinały dwie drużyny.

Codziennie najświeższe informacje z Warszawy na Twoją skrzynkę. Zapisz się do newslettera!