Nasza Loteria NaM - pasek na kartach artykułów

Medialny ranking uczelni: SGGW na czele uczelni przyrodniczych

msz
Fot. Paweł Relikowski.Polskapresse
Uczelnie przyrodnicze wciąż pozostają w cieniu nie tylko uniwersytetów, ale też szkół ekonomicznych i technicznych. Nie oznacza to jednak, że pisze się o nich mało. Z badania „PRESS-SERVICE Monitoring Mediów” wynika, że w ciągu minionego roku akademickiego pojawiło się na ich temat prawie 18 tys. tekstów. Najwięcej dotyczyło SGGW.

Warszawska Szkoła Główna Gospodarstwa Wiejskiego po raz drugi z rzędu okazała się zwycięzcą medialnego rankingu uczelni w tej kategorii. W porównaniu do wyników badania ogłoszonych w marcu br. odnotowała poważny wzrost liczby publikacji – o 37 proc. Od 1 października 2011 do 30 września 2012 ukazało się o niej 6,9 tys. publikacji, najwięcej w internecie (4,7 tys.). Pokaźnie wyglądają też wyniki dotyczące publikacji prasowych (1,3 tys.) i ze stacji RTV (0,9 tys.). Jednak nie wszystkie szkoły z tej kategorii odnotowały wzrost.

Czytaj także: SGGW uruchamia studia magisterskie przez internet

Uniwersytet Przyrodniczy w Poznaniu stracił drugą pozycję, ale mimo poważnego spadku zainteresowania mediów, zmieścił się na podium zestawienia. W porównaniu do poprzedniej klasyfikacji, poznański UP miał na swoim koncie o 34 proc. tekstów mniej. Spadek dotyczył także UP we Wrocławiu, ale był on na tyle mały, że pozwolił uczelni na awans tuż za plecy SGGW. Na czwarte miejsce - z piątego - wskoczył Uniwersytet Rolniczy w Krakowie, który wyprzedził UP w Lublinie. Ostatnie miejsce w omawianej kategorii wciąż należy do Uniwersytetu Technologiczno-Przyrodniczego w Bydgoszczy, chociaż uczelnia poczyniła znaczące postępy, w stosunku do marcowego zestawienia.

18 tys. tekstów o uczelniach przyrodniczych to znacząco mniej w porównaniu do uczelni ekonomicznych, o których w ciągu roku ukazało się 28 tys. artykułów. Znacznie większe zainteresowanie skupiają wyższe szkoły o profilu technicznym (141 tys.), a przede wszystkim uniwersytety klasyczne. O tych w minionym roku akademickim pojawiło się łącznie 247 tys. tekstów. Jednak uczelnie przyrodnicze notują trend wzrostowy, co jest dobrym prognostykiem. Gdyby SGGW klasyfikować pośród uczelni publicznych ze wszystkich kategorii poddanych badaniu (uniwersytety, uczelnie techniczne, ekonomiczne i przyrodnicze), znalazłaby się ona na wysokim 19. miejscu.

Zobacz koniecznie: Studenci wyrzuceni z akademika bezprawnie czy zapomnieli o podpisanej umowie?

Przypomnijmy, że najbardziej medialną uczelnią wyższą w Polsce okazał się Uniwersytet Warszawski. W kategorii uczelni ekonomicznych zwyciężyła Szkoła Główna Handlowa.

emisja bez ograniczeń wiekowych
Wideo

Strefa Biznesu: Plantatorzy ostrzegają - owoce w tym roku będą droższe

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Dołącz do nas na X!

Codziennie informujemy o ciekawostkach i aktualnych wydarzeniach.

Obserwuj nas na X!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Polecane oferty

Materiały promocyjne partnera
Wróć na warszawa.naszemiasto.pl Nasze Miasto