Michał Wróbel uratował Olimpii remis w Katowicach!

Łukasz Szalkowski
Paweł Skraba (pomorska.pl)
PIŁKA NOŻNA. Ciekawe widowisko stworzyli w Katowicach piłkarze Olimpii i "GieKSy". Cenny remis dał grudziądzanom gol Michała Wróbla w ostatniej akcji meczu.

Na początku spotkania lepiej grali gospodarze. Już w 1. minucie meczu byli blisko zdobycia pierwszej bramki. Arkadiusz Kowalczyk wbiegł w pole karne Olimpii, minął obrońcę i strzelił minimalnie nad poprzeczką. Grudziądzanie świetną okazję na objęcie prowadzenia mieli dziesięć minut później, kiedy Maciej Rogalski idealnie dośrodkował w pole karne "GieKSy". Piłka dotarła do Ruszkula, który z bliskiej odległości trafił w poprzeczkę.W 23. minucie strzał Gawęckiego z wielkimi kłopotami obronił golkiper gospodarzy, Dwie minuty później kolejny raz w poprzeczkę trafił Ruszkul. Olimpia powinna prowadzić już przynajmniej 2:0. Tak się jednak nie stało i mimo przewagi Biało-Zieloni nie potrafili zdobyć bramki. Swoją sytuację wykorzystał natomiast Grzegorz Fonfara, którego w 40. minucie świetnym podaniem obsłużył Przemysław Pitry. Zawodnik GKS-u nie pomylił się i dał swojej drużynie prowadzenie.Po zamianie stron nadal przewagę mieli gospodarze. W 69. minucie dobrą akcję przeprowadził Adam Cieśliński, który pojawił się na boisku kilka minut wcześniej. Piłka po strzale zawodnika Olimpii minimalnie minęła jednak słupek bramki gospodarzy. Kolejne minuty przyniosły obu drużynom kilka sytuacji, które po dobrym wykończeniu mogły zmienić wynik spotkania. Nikt jednak nie potrafił skierować piłki do siatki i spotkanie powoli dobiegało końca.Do podstawowego czasu gry sędzia doliczył cztery minuty. Wydawało się, że na tablicy wyników nic się już nie zmieni. Gospodarze grali powoli i mijały cenne sekundy. W ostatniej minucie doliczonego czasu Olimpia wywalczyła rzut rożny. W pole karne wbiegł nawet bramkarz Biało-ZIelonych - Michał Wróbel. Gospodarze ewidentnie go zlekceważyli, bo rosły golkiper stał bez asekuracji. Piłka po rzucie wolnym trafiła idealnie do Wróbla, który... strzałem głową pokonał swojego kolegę "po fachu" i dał Olimpii remis.GKS Katowice 1:1 Olimpia Grudziądz1:0 - Grzegorz Fonfara 40'                                1:1 - Michał Wróbel 90+4'GKS Katowice: Witold Sabela - Michal Farkas, Mateusz Kamiński, Adrian Napierała, Bartłomiej Chwalibogowski, Alan Czerwiński (90+3' Krzysztof Wołkowicz), Kamil Cholerzyński, Grzegorz Fonfara, Marcin Pietroń (61' Rafał Kujawa), Arkadiusz Kowalczyk (82' Bartosz Sobotka).Olimpia Grudziądz: Michał Wróbel - Robert Pisarczuk, Sławomir Mazurkiewicz (46' Mariusz Kryszak), Marcin Staniek, Marcin Woźniak, Michał Łabędzki, Dariusz Kłus (85' Marcin Smoliński), Adrian Frańczak, Dariusz Gawęcki (63' Adam Cieśliński), Maciej Rogalski, Piotr Ruszkul.Żółte kartki: Marcin Pietroń, Bartłomiej Chwalibogowski, Arkadiusz Kowalczyk, Grzegorz Fonfara, Alan Czerwiński (GKS) - Dariusz Gawęcki, Michał Łabędzki (Olimpia)