Nasza Loteria NaM - pasek na kartach artykułów

Międzynarodowy Festiwal Sztuka Ulicy w czerwcu i lipcu ponownie w Warszawie [program]

MM Warszawa
MM Warszawa
Spektakl Dźwiękowiązałka
Spektakl Dźwiękowiązałka Kasia Chmura-Cegiełkowska / mat. organizatorów
W programie festiwalu Sztuka Ulicy znajdziemy teatry pantominy i komedii, teatry religijne, teatry wędrowne, a także warsztaty teatralne oraz pokaz mody awangardowej.

22. Międzynarodowy Festiwal Sztuka Ulicy, 27-29 czerwca oraz 4-6 lipca, Rynek Nowego Miasta i Park Agrykola


Festiwal Sztuka Ulicy to wydarzenie artystyczne o międzynarodowym zasięgu realizowane w przestrzeni publicznej Warszawy od 1993 roku. Co roku gromadzi setki artystów z Polski i z zagranicy oraz tysiące widzów. Prezentacje z dziedziny sztuk performatywnych, w szczególności teatru, tańca i cyrku tworzą wyrazisty i barwny kalejdoskop doświadczeń i przemyśleń artystycznych zaprezentowanych na otwartej scenie ulic, placów, skwerów i parków stolicy.
Na kilka dni Warszawa stanie się miejscem, w którym kultura prezentowana jest w nowych, dynamicznych formach, wychodząc poza budynki teatralne, galerie czy muzea. Cykl imprez realizowanych w ramach festiwalu jest otwarty i dostępny dla kilku tysięcy stałych widzów oraz spacerowiczów.

Zobacz równiez:

Tegoroczny festiwal gościć będzie artystów z Czech, Belgii oraz Ukrainy.

Także z Polski. Z Wrocławia przybędą grupa Teatralna Te-O-Ka Jarosława Paczkowskiego oraz Teatr „Formy” Józefa Markockiego. Gliwice reprezentować będzie offowy, zawodowy teatr religijny Teatr „A”, zaś Gdańsk Teatr „Snów”. Zespół z Pomorza pokaże widzom festiwalu rzecz w swojej istocie ulotną i zarazem skompilowaną - marzenie senne.

W programie festiwalu znalazła się silna reprezentacja poznańskich grup teatralnych: Teatr „Circus Ferus”, Teatr „Porywacze Ciał”, Teatr „Fuzja”, Teatr „Biuro Podróży”. Z Poznania przybędzie również Teatr „Strefa Ciszy” - offowy teatr specjalizujący się w spektaklach plenerowych, akcjach ulicznych i happeningach.

Na festiwalu wystąpią także warszawscy artyści: Teatr „Makata” - eksperymentalna, interdyscyplinarna grupa twórcza artystów poszukujących oraz Teatr „Akt” specjalizujący się w sztuce mimu.

Z Policznej na Mazowszu przybędzie Teatr „3A”, teatr różności, teatralne panoptikum, zaś z Wolimierza na Dolnym Śląsku wędrowny, wiejski Teatr „Klinika Lalek”.

Na uwagę zasługuje również obecność w programie festiwalu projektu „Kokony” Ernesta Zawady. „Kokony” to plastyczna instalacja przestrzenna w formie nietypowego pokazu mody. Autorskie realizacje odzieży unikatowej wykonają studenci WST w Katowicach.

Trwają zapisy do udziału w festiwalowych warsztatach teatralnych „Teatr fizyczny w przestrzeni publicznej - Gdyby to była moja ulica”. Warsztaty odbędą się w dzięki współpracy Stowarzyszenia Sztuka Nowa z Warszawy, La Paillette MJC, Centrum Kulturalnego z Rennes we Francji i Deutsch-Franzosisch Institut z Erlangen w Niemczech. Na zakończenie warsztatów przewidziana jest prezentacja pracy, która zostanie wpisana w program wydarzeń festiwalu.

Na stronie www.sztukaulicy.pl można już zapoznać się z programem i wszystkimi informacjami op Festiwalu.

Wstęp na festiwal jest otwarty i darmowy.

od 12 lat
Wideo

Bohaterka Senatorium Miłości tańczy 3

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Dołącz do nas na X!

Codziennie informujemy o ciekawostkach i aktualnych wydarzeniach.

Obserwuj nas na X!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Polecane oferty

Materiały promocyjne partnera
Wróć na warszawa.naszemiasto.pl Nasze Miasto