Migiem, czyli skrót wydarzeń sportowych

Fatalna passa siatkarzy Politechniki trwa. Drugi raz z rzędu "udało im się" przegrać mecz, który był już wygrany. Tym razem nie poradzili sobie z Akademikami z Częstochowy.

Znów zabrakło determinacji i koncentracji w końcówce spotkania. Wygrywając 2:0 stołeczni siatkarze łatwo oddali trzeci set pozwalając się ogrywać gospodarzom.

Brakowało skuteczności, piłki były rozgrywane niedokładnie. Set zakończył się 8 punktami straty. W czwartym secie goście nadal grali słabo, zbyt słabo, jak na dostrzegających szansę na zwycięstwo częstochowian. W efekcie gospodarze doprowadzili do remisu, i tak jak przed tygodniem, o wszystkim miał zadecydować tie break.

AZS Politechnika Warszawska - Zaksa Kędzierzyn-Koźle 2:3 [zdjęcia]

Ostatnia partia od samego początku przebiegała pod dyktando gości. Raz rozpędzona Częstochowa była nie do zatrzymania. Do samego końca krótkiego tie breaku ani razu nie dali nadziei warszawiakom i pewnie zwyciężyli zatrzymując dwa punkty dla siebie.

Tymczasem koszykarze Polonia Warszawa odpoczywała za względu na finały Pucharu Polski. Miejmy nadzieję, że z nowymi siłami ruszą do walki o punkty.

Co przed nami?

17.02 (czwartek) o godz. 19.00 siatkarze Politechniki zagrają w Bydgoszczy z Delectą. Jeżeli myślą o walce o medale nie mogą sobie pozwolić na kolejną wpadkę, tym bardziej, że bydgoszczanie są najsłabszym zespołem w stawce.

19.02 (sobota) o godz. 14.45 siatkarze Politechniki zagrają w Bełchatowie ze Skrą. Bełchatowianie są klasą sami dla siebie i szanse na zwycięstwo w spotkaniu z nimi są niewielkie, ale Inżynierowie udowodnili, że potrafią pokonać Skrę i miajmy nadzieję, że spróbują ponownie.

19.02 (sobota) o godz. 18.00 koszykarze Polonii wrócą na parkiet po przerwie, aby zmierzyć się w Warszawie z Polpharmą Starogard Gdański. Druga drużyna Tauron Basket Ligi ma bilans +2, w pierwszym spotkaniu u siebie rozgromiła Czarne Koszule 89:62 nie dając im żadnych szans. Jednak goście będą zmęczeni po wygranych finałach Pucharu Polski, co w zestawieniu z wypoczętymi zawodnikami z Warszawy może działać przeciwko nim. Już za kilka dni przekonamy się, czy Poloniści wykorzystają swoją szansę.