Minimalna porażka bezkompromisowej Kujawianki w Warlubiu

Michał Arciszewski
Piłkarze izbickiej Kujawianki po dobrym spotkaniu przegrali na wyjeździe z wiceliderem rozgrywek Startem Warlubie 2:3 (2:1). Warto zaznaczyć, ze do przerwy to izbiczanie schodzi do szatni z przewagą jednego gola.

13.10.2012, godz. 14 – WarlubieStart Warlubie – Kujawianka Izbica Kujawska 3:2 (1:2)Bramki: Michał Zarembski (21), Kamil Zieliński (63-głową), Jakub Dreszler (77) – Łukasz Galanciak (25), Maciej Lewandowski (32).
START: Mateusz Wiśniewski – Kamil Zieliński, Michał Chrobociński, Patryk Klimek, Jakub Dreszler – Tomasz Grudziński (46. Damian Grajewski), Marcin Klamczyński, Michał Zarembski, Łukasz Budziński (81. Sadowski) – Adam Marks, Michał Pokora (90. Jacek Kalinowski)KUJAWIANKA: Maciej Bednarski – Miłosz Gańczak, Szymon Pińkowski, Marek Zentkiewicz, Bartłomiej Mielczarek – Przemysław Goc (65. Radosław Palmowski), Tomasz Mularski, Łukasz Galanciak, Kamil Kuropatwiński – Mariusz Gawroński (86. Paweł Manelski), Maciej Lewandowski.Żółte kartki: Tomasz Mularski (Kujawianka).Sędziował: Dawid Błażejczak (Bydgoszcz).
Piłkarze Kujawianki Izbica pojechali do Warlubia z zamiarem wywiezienia przynajmniej jednego punktu, bo zdawali sobie sprawę z siły przeciwnika, który przed własną publicznością przegrał tylko ze Spartą Brodnica.
ZAPIS RELACJI NA ŻYWO Z 12. KOLEJKI 4. LIGI
Początek spotkania należał zdecydowanie do gospodarzy, czego dowodem była sytuacja z 5 minuty, po której Michał Zarembski uderzył w poprzeczkę bramki strzeżonej przez Macieja Bednarskiego. Pięć minut później ponownie w roli głównej wystąpił Zarembski, ale tym razem jego strzał trafił w słupek. W 15 minucie dali o sobie znać podopieczni Arkadiusza Dubczaka. Łukasz Galanciak strzelił celnie z rzutu wolnego, ale Mateusz Wiśniewski nie dał się zaskoczyć. Sześć minut później piłkarze Startu wyszli na prowadzenie. Dobrze spisujący się w tym spotkaniu Michał Zarembski urwał się obrońcom Kujawianki i strzałem w prawy róg umieścił piłkę w siatce. Riposta gości z Izbicy Kujawskiej była błyskawiczna, gdzie cztery minuty po starcie bramki Łukasz Galanciak wykorzystał podanie Szymona Pińkowskiego i doprowadził do wyrównania. W 32 minucie było już 2:1 dla Kujawianki. Maciej Lewandowski po sprytnym podaniu Mariusza Gawrońskiego precyzyjnym strzałem pokonał Mateusza Wiśniewskiego. Do końca pierwszej połowy pomimo okazji z obu stron wynik nie uległ już zmianie i piłkarze Kujawianki schodzili do szatni z przewagą jednej bramki.
Terminarz i wyniki IV ligi kujawsko-pomorskiej 2012/13
Tuż po zmianie stron wyśmienitej okazji do podwyższenia wyniku nie wykorzystał Maciej Lewandowski, który w prostej sytuacji nie potrafił pokonać golkipera gospodarzy. W 50 minucie aktywny w tym meczu Michał Zarembski celnie głową uderzył na bramkę Kujawianki. W tym fragmencie spotkania optyczną przewagę posiadali piłkarze z Warlubia, którzy częściej gościli pod bramką Macieja Bednarskiego. Przewaga gospodarzy przyniosła efekt w 63 minucie, gdzie po dośrodkowaniu z rzutu rożnego Zarembskiego najwyżej w polu karnym wyskoczył Kamil Zieliński i głową umieścił futbolówkę w siatce. W 75 minucie strzał Zarembskiego z rzutu wolnego pewnie wybronił bramkarz przyjezdnych. Co nie udało się dwie minuty wcześniej, powiodło się w 77 minucie. Jakub Dreszler zdecydował się na strzał z 25 metrów, a piłka ku uciesze fanów Startu wylądowała w siatce bramki Kujawianki. Do końca spotkania wynik nie uległ już zmianie i to piłkarze z Warlubia ostatecznie zainkasowali komplet punktów, zostając nowym liderem tabeli IV ligi kujawsko-pomorskiej. Kujawianka została natomiast jedynym zespołem, który w tym sezonie jeszcze nie zremisował.