Mistrzostwa Świata w judo pod dyktando Japończyków

Bartłomiej Cybruch
Aiko Sato pięknym rzutem - morote - seoi - nage zwyciężyła w finale Mistrzostw Świata w Paryżu w kat. wag. 57 kg. Bartłomiej Cybruch
Kolejny dzień zmagań judoków na MŚ w Paryżu przebiegł pod znakiem dominacji Japończyków , którzy na trzy kategorie wagowe kobiet i mężczyzn zdobyli - 3 złote medale , jeden srebrny i jeden brązowy.

Niestety nasi reprezentanci nadal zawodzą. Nie udało nam się zdobyć nawet punktowanego miejsca.
Najefektowniejszym zwycięstwem w trakcie środowych finałów może się pochwalić zwyciężczyni kategorii wagowej 57 kg. - Aiko Sato ( JPN ) , która wykonała rzut przez plecy - morote - seoi - nage zwyciężając walkę przed czasem.
Wyniki rozegranych w środę - 24 sierpnia - kategorii wagowych na Mistrzostwach Świata w judo w Paryżu .