MKS Zgierz pokonał AZW Warszawa w II lidze piłki ręcznej kobiet

Paweł Wężyk
Spotkanie MKS Zgnierz-AZS Warszawa. Fot. Paweł Wężyk

Dziś o godzinie 16 w hali MOSiR w Zgierzu kobieca drużyna MKS Zgierz podejmowała Warszawską ekipę piłkarek ręcznych z AZS Uniwersytet Warszawski, w ramach rozgrywek trzeciej kolejki II ligi. Zgierzanki pewnie wygrały 32:12.

Zdecydowane i pewne zwycięstwo zgierzanek potwierdza ich bardzo dobre przygotowanie do sezonu, co jest zasługą trenera Stanisława Mijasa. Była to trzecia kolejka tych rozgrywek i jak dotąd MKS wszystkie mecze wygrał.

O losach spotkania zadecydowały pierwsze minuty, kiedy piłkarki MKS odskoczyły już na początku na 5 bramek (7:2). Pierwsza połowa meczu zakończyła się wynikiem 15:5, co stawiało gości w bardzo trudnej sytuacji. Po przerwie warszawianki wyszły na parkiet bez wiary w zwycięstwo, natomiast zgierzanki zagrały na luzie tworząc bardzo dobre widowisko. Każda kolejna akcja była lepsza od poprzedniej.

Zdecydowanie najlepszą piłkarką meczu była doświadczona Hanna Gajęcka. W pierwszej połowie meczu wyróżniła się natomiast Izabela Dymek. Obie zdobyły najwięcej bramek, a ich akcje mogłyby zachwycić nawet na parkietach ekstraklasy.

Ostatecznie mecz zakończył się wynikiem 32:12, a kibice ze Zgierza już szykują się na kolejne spotkanie swoich ulubienic.

Składy obu drużyn:

MKS: Pawlak, Dymek, Stawska, Gajęcka, Marciniak, Wróblewska, Sikorska, Kłosińska, Siuda, Matysiak, Piter, Zjawiona;

AZS UW: Dziarnowska, Skierska, Klisiak, Papierska, Paprocka, Kobierska, Wypychowska, Zawadzka, Lewandowska.