Młodzi Polacy przegrali z Holandią, ale awansowali do drugiej fazy

Łukasz Szalkowski
pomorska.pl
Piłkarze Polski i Holandii zmierzyli się w Grudziądzu w ramach eliminacji do Mistrzostw Europy U-19. Ekipa "Oranje" pokonała Biało-Czerwonych 2:1.

Pierwsza część spotkania to wyraźna przewaga Holendrów. To oni częściej utrzymywali się przy piłce, starali się grać atakiem pozycyjnym. Polacy jednak skutecznie się bronili. Pod koniec połowy podopieczni Rafała Janasa coraz śmielej atakowali. W 39. minucie piękną bramkę z rzutu wolnego zdobył Kamil Dankowski. Radość Polaków nie trwała długo, bo jeszcze przed upływem pierwszych 45 minut wyrównał Nouri. Po zmianie stron mecz był bardziej wyrównany. W 75. minucie Holendrzy po pięknej akcji wyszli na prowadzenie. Bramkę zdobył Kallon.Stracona bramka podrażniła Polaków, którzy ruszyli do ataków. Biało-czerwoni mieli kilka świetnych okazji, ale brakowało wykończenia. Dwukrotnie piłkę z linii bramkowej wybijali zawodnicy "Oranje".Polska 1:2 Holandia39' Kamil Dankowski                        44' Abdelhak Nouri                        75' Issa Kallon Polska: 12. Bartłomiej Drągowski - 18. Damian Ciechanowski, 3. Jan Bednarek, 5. Paweł Bochniewicz, 15. Kamil Dankowski - 16. Adam Ryczkowski (69, 17. Jakub Łukowski), 6. Chris Jastrzembski, 8. Bartosz Kapustka, 7. Grzegorz Tomasiewicz (81, 11. Paweł Łysiak), 13. Mateusz Grzybek - 10. Oskar Zawada (74, 9. Adam Buksa).Holandia: 1. Yanick van Osch - 5. Leeroy Owusu, 13. Damon Mirani (46, 3. Damian van Bruggen), 4. Jaïro Riedewald, 15. Calvin Verdonk - 7. Bilal Ould-Chikh, 6. Donny van de Beek, 10. Jari Schuurman, 11. Issa Kallon, 18. Abdelhak Nouri (78, 14. Stijn Spierings) - 12. Pelle van Amersfoort (76, 9. Rišairo Živković).Żółte kartki: Bochniewicz, Jastrzembski, Grzybek, Łysiak - Riedewald, Ould-Chikh.