Monika Bank pierwsza w Międzynarodowym Pucharze Polski

Bartłomiej Cybruch
Monika Bank po raz kolejny nie dała szans swoim rywalkom.
Monika Bank po raz kolejny nie dała szans swoim rywalkom. Bartłomiej Cybruch
W dniach 29 - 30 maja w Łodzi odbył się Międzynarodowy Puchar Polski juniorek i juniorów w judo.

W hali łódzkiego Miejskiego Ośrodka Sportu i Rekreacji odbył się Międzynarodowy Puchar Polski juniorek i juniorów w judo z udziałem ponad 270 uczestników z pięciu krajów.
Po raz kolejny znakomicie na tatami zaprezentowała się zawodniczka Klubu Sportowego Gwardia w Opolu Monika Bank,która w kategorii wagowej + 78 kg. zdobyła złoty medal.Ponadto brązowy medal w kat. wag. 73 kg. zdobył Piotr Długosz , a piąte miejsce w kat. wag. 81 kg. zdobył Maciej Knapik.
Szkoda , że w Opolu nie mamy tradycji rozgrywania tego rodzaju zawodów np. na obiekcie Międzyszkolnego Ośrodka Sportowego,którego siedziba mieści się przy dawnej sali judo,a ośrodek ten został właśnie po to powołany aby popularyzować sport wśród dzieci i młodzieży.