Nasza Loteria NaM - pasek na kartach artykułów

Monopoly "Warszawa. Dwudziestolecie Międzywojenne". Zagraj i przenieś się do innej epoki

Karolina Kowalska
Monopoly "Warszawa. Dwudziestolecie Międzywojenne". Zagraj i przenieś się do innej epoki
Monopoly "Warszawa. Dwudziestolecie Międzywojenne". Zagraj i przenieś się do innej epoki mat pras
Warszawa wreszcie na planszy do Monopoly. Podczas festiwalu "Warszawa jest trendy" zobaczymy nową planszę do tej klasycznej gry z naszą stolicą w roli głównej. I to w wyjątkowym wydaniu, bo wprost z dwudziestolecia międzywojennego.

6 września, ostatni z trzech dni „Warszawa jest trendy”, będzie dniem bicia Światowego Rekordu Guinnessa na największej planszy Monopoly. Gra będzie wyjątkowa nie tylko ze względu na jej wymiary – plansza zajmie aż 400 mkw. – lecz także z uwagi na grafikę. Będzie to bowiem premiera limitowanej gry retro Monopoly pt. „Warszawa. Dwudziestolecie międzywojenne”. Po raz pierwszy bohaterką będzie stolica – w pięknej przedwojennej szacie.

Plansza zostanie rozłożona przed PKiN, a zwycięzcy konkursu organizowanego przez firmę Hasbro zagrają w czterech 30 minutowych rozgrywkach.

Gra Monopoly „Warszawa. Dwudziestolecie międzywojenne” to fascynująca podróż do miasta, które niesione entuzjazmem po odzyskaniu niepodległości, zmieniało się i piękniało. Wybitne dzieła polskich architektów - nowoczesne i funkcjonalne - oraz styl i koloryt ówczesnego życia stolicy, przyczyniły się do nazywania przedwojennej Warszawy „Paryżem Północy”. Gra jest próbą wskrzeszenia urody Warszawy tamtych lat, jest opowieścią o mieście pełnym kontrastów, z niezwykłą żywotnością wykorzystującym krótki czas 20 lat pomiędzy wojnami.

- Dwie gry, w których Warszawa jest bohaterką, to nie tylko dobra zabawa, lecz także oryginalna promocja naszego miasta. Dzięki jednej z nich Warszawę poznają gracze na całym świecie, druga wpisuje się w niezwykle popularny trend popularyzacji Warszawy przedwojennej – mówi Hanna Gronkiewicz-Waltz, prezydent Warszawy.

Gra Monopoly Here & Now Edycja 2015 będzie dostępna w 113 krajach na całym świecie. - To ogromny sukces dla Warszawy. Dzięki ponad 100 tysiącom głosów oddanych na stolicę, nasze miasto zajęło 6. pozycję w gronie 22 miast na globalnej planszy Monopoly Here & Now 2015. Zagwarantowało nam to miejsce na żółtym polu, co oznacza, że Warszawa jest jedną z najdroższych nieruchomości w grze – dodaje Joanna Leitner, przedstawiciel firmy Hasbro.

Na planszy znajduje się blisko 30 obiektów przedstawiających wybrane warszawskie gmachy użyteczności publicznej, szkoły wyższe i instytucje naukowe oraz modernizowany w latach 30. XX wieku transport. Środek planszy wypełnia mapa Warszawy z 1933 roku.

Na planszy znalazły się m.in. Prudential, Centralny Instytut Wychowania Fizycznego, Bank Gospodarstwa Krajowego, Sądy na Lesznie, Dworzec Główny czy charakterystyczne pomniki – Syrenki Warszawskiej i Lotnika – oraz popularne instytucje, jak Miejski Ogród Zoologiczny i kabaret Qui Pro Quo.

- Gra ta, dzięki wykorzystaniu oryginalnych fotografii z tamtych czasów autorstwa mi.in Czesława Olszewskiego czy Henryka Poddębskiego, stanowi swoisty album przedwojennej Warszawy. Tworząc ją, chcieliśmy podziękować warszawiakom za uczestnictwo w międzynarodowym głosowaniu, w wyniku którego stolica znalazła się na globalnej planszy Monopoly Here&Now obok takich metropolii jak Londyn, Nowy Jork czy Hong Kong – mówi Bartłomiej Sikorski, koordynator projektu.

Zobacz też: Wielokulturowe warszawskie Street Party

Start bicia rekordu o godz. 16.


Jeśli jesteś zainteresowany patronatem naszemiasto.pl – napisz pod adres [email protected]
Jeśli chciałbyś zrobić projekt niestandardowy z naszemiasto.pl – napisz pod adres [email protected]


od 7 lat
Wideo

Pismak przeciwko oszustom, uwaga na Instagram

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Dołącz do nas na X!

Codziennie informujemy o ciekawostkach i aktualnych wydarzeniach.

Obserwuj nas na X!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Polecane oferty

Materiały promocyjne partnera
Wróć na warszawa.naszemiasto.pl Nasze Miasto