MOS WOLA Warszawa - KS Zawkrze Mława 3:0

MOS WOLA Warszawa - KS Zawkrze Mława 3:0 materiały prasowe
MOS WOLA Warszawa - KS Zawkrze Mława 3:0. Mecz zakończył się zwycięstwem siatkarzy MOS Wola w II lidze mężczyzn. Gospodarze pokonali przeciwnika zdecydowanie, choć nie zabrakło nerwowych sytuacji.

MOS WOLA Warszawa - KS Zawkrze Mława: mecz z wynikiem 3:0

W hali przy Rogalińskiej 4 stycznia siatkarze MOS Wola w godzinę i 10 minut pokonali 3:0 KS Zawkrze Mława, ostatni zespół ligowej tabeli. Mecz był łatwy i nie dostarczył zbyt wielu emocji, a trener Krzysztof Wójcik pozwolił pograć nawet trzem juniorom. Za tydzień w hali MOS Wola pojedynek z liderem z Augustowa, wówczas spodziewane są emocje.

MOS WOLA Warszawa - KS Zawkrze Mława: zwycięstwo siatkarzy z Woli

Zdecydowanymi faworytami spotkania byli gospodarze. Siatkarze z MOS Wola Warszawa z 31 punktami zajmowali przed tą kolejką czwarte miejsce w tabeli, a ich dzisiejszy rywal – ostatnie, z jedynymi 4 punktami na swoim koncie.

MOS WOLA Warszawa - KS Zawkrze Mława: Składy poszczególnych drużyn

UMKS MOS Wola Warszawa: Piotr Cichocki, Jakub Filip, Rafał Obermeler, Mateusz Kańczok, Paweł Sęk, Adam Sobolewski, Patryk Bujniak (libero) oraz Patryk Kozdroń, Damian Pawłowski, Szymon Gregorowicz, Cezary Rudzki, Kajetan Kulik

KS Zawkrze Mława: Tomasz Szwęch, Filip Kowalczyk, Damian Łaszcz, Mikołaj Borko, Piotr Domżalski, Bartosz Załęcki, Serafin Gruźlewski (libero) oraz Karol Gołyński (libero), Rafał Dobrowolski, Łukasz Gumowski, Robert Rybka.

Przebieg meczu był raczej monotonny. Jedynie początek wzbudził sporo emocji u sympatyków gospodarzy, którzy przegrywali 0:3 w pierwszym secie. Siatkarze MOS-u Wola szybko powrócili do swojej dobrej gry, co przekładało się na skuteczne zdobycze punktowe.

Dzięki dobrej dyspozycji drugiego na co dzień rozgrywającego klubu z Warszawy – Szymona Gregorowicza, ofensywne akcje z powodzeniem kończyli zawodnicy warszawskiej drużyny. Do dobrych ataków dołączyła również seria punktów z pola serwisowego, gdzie w dużej mierze brylowali Piotr Cichocki oraz Mateusz Kańczok. Premierowy set zakończył się wynikiem 25:16

Druga odsłona spotkania także kształtowała się w nerwowej atmosferze. Pierwsza faza tej partii była najbardziej wyrównaną w całym meczu. Po kilku zaciętych akcjach, podczas których nie zabrakło okrzyków po obu stronach siatki, zespół z warszawskiej Woli po raz kolejny zmierzał po pewne zwycięstwo. Podopieczni Krzysztofa Wójcika zagwarantowali sobie już przynajmniej jeden punkt z meczu, wygrywając 25:19 drugą odsłonę spotkania.

Ostatni set pokazał dominację nad rywalem stołecznych zawodników. MOS WOLA Warszawa skutecznie wykorzystała każdy błąd zawodników z KS Zawkrze Mława. Gospodarze nie dali wydrzeć sobie zwycięstwa zwyciężając w trzeciej partii 25:21 oraz w całym spotkaniu 3:0.

W ligowej tabeli na górze panuje ogromny ścisk, a mecz MOS Wola z liderem z Augustowa w sobotę przy Rogalińskiej zapowiada się wyjątkowo atrakcyjnie. Start meczu 11 stycznia w sobotę o godz. 17.30. Wstęp wolny.