Nasza Loteria NaM - pasek na kartach artykułów

Muzeum Nadwiślańskie – program wydarzeń na styczeń 2013

fot. Seweryn Kuter
Rok 2013 jest czasem wyjątkowym dla Muzeum Nadwiślańskiego, gdyż obchodzimy jubileusz 50-lecia istnienia. Z tej okazji przygotowujemy szereg ciekawych wydarzeń oraz planujemy kilka znaczących zmian – nowy system identyfikacji wizualnej i stronę internetową. Prosimy śledzić naszą ofertę!

– 19 stycznia (sobota) o godz. 15:00 zapraszamy na wernisaż wystawy malarstwa Wiesława Ochmana do Gminnego Ośrodka Kultury w Janowcu (Plac Wolności 1). Wystawa zatytułowana "Hiszpańskie inspiracje" czynna będzie dla publiczności do 09 lutego br. Natomiast o godz. 16:00 zapraszamy do dworu z Moniak, (ul. Lubelska 20) na recital kolęd w wykonaniu Wiesława Ochmana.
– 26 stycznia (sobota) o godz. 16:00 zapraszamy do Kamienicy Celejowskiej na wykład prof. dr. hab. Ryszarda Kasperowicza (Katolicki Uniwersytet Lubelski) pt. Renesans – meandry pojęcia i losy kultury. Zainauguruje on cykl wykładów pt. Renesans lubelski – genealogie i dokonania, zorganizowany przez Muzeum Nadwiślańskie w Kazimierzu Dolnym z okazji Roku Renesansu Lubelskiego. Rocznica 400-lecia ukończenia renesansowej przebudowy fary kazimierskiej stała się pretekstem do upowszechnienia wiedzy na temat renesansu lubelskiego i przedyskutowania kontrowersji narosłych wokół tego oryginalnego zjawiska artystycznego.
– 26 stycznia (sobota) zapraszamy na pierwsze w tym roku spotkanie z cyklu "Niedziele Literackie". Tym razem porozmawiamy o powieści Davida Herberta Lawrence'a pt. Kochanek lady Chatterley, która opowiada o rozgrywającym się na tle różnic klasowych romansie bogatej arystokratki Konstancji z ubogim leśniczym. Zapraszamy na godz. 17:00 do Domu Marii i Jerzego Kuncewiczów w Kazimierzu Dolnym. Moderatorem spotkania będzie prof. Zofia Mitosek.
– W Kamienicy Celejowskiej w Kazimierzu Dolnym prezentowana jest wystawa czasowa pt. "Henryk Dąbrowski w Kamienicy Celejowskiej. Sequel po półwieczu". Pokazujemy na niej rysunki i akwarele Henryka Dąbrowskiego (1927-2006), warszawskiego wykładowcy i architekta, blisko związanego niegdyś z Kazimierzem Dolnym. Dzięki realizowanej przez niego powojennej odbudowie tutejszych zabytków wpłynął realnie na dzisiejszy kształt miasteczka. W 1962 r. zorganizował w Kamienicy Celejowskiej wystawę swoich prac, czym przyczynił się do powstania w Kazimierzu muzeum. Wystawa czynna jest do 28 lutego 2013 r. od wtorku do niedzieli w godz. 10:00-17:00.
– W kazimierskiej Dzwonnicy, w której obecnie mieści się Muzeum Sztuki Złotniczej (ul. Zamkowa 2), prezentowana jest wystawa czasowa zatytułowana "Granice srebrnych przestrzeni. Wystawa polskiej biżuterii 2. połowy XX wieku z kolekcji prof. Ireny Huml". Można na niej podziwiać 350 cennych i pięknych precjozów ze zbiorów znanej badaczki i kolekcjonerki biżuterii. Na wystawie pokazywane są pierścionki, kolczyki, broszki, spinki, bransolety, naszyjniki i wisiorki popularnych polskich spółdzielni Warmet, Imago Artis, Orno, Rytosztuka, czy Metaloplastyka. Wystawie, która potrwa do 31 maja 2013 r., towarzyszy katalog. W sezonie zimowym zapraszamy od wtorku do niedzieli w godz. 10:00-15:00.
– Muzeum Przyrodnicze w Kazimierzu Dolnym (ul. Puławska 54) poleca miłośnikom fotografowania przyrody udział w konkursie fotograficznym pt. "Życie rzeki". Ma on na celu zwrócenie uwagi na bogactwo walorów przyrodniczych naszego otoczenia. Konkurs organizowany jest w trzech kategoriach wiekowych: szkoły podstawowe, gimnazja, szkoły średnie. Na fotografie czekamy do końca marca 2013 r. Jego rozstrzygnięcie nastąpi w czerwcu 2013 r. Szczegółowe informacje na temat konkursu znajdziecie na naszej stronie internetowej.
>>> Więcej informacji:www.muzeumnadwislanskie.plwww.facebook.com/MuzeumNadwislanskie 

od 12 lat
Wideo

Bohaterka Senatorium Miłości tańczy 3

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Dołącz do nas na X!

Codziennie informujemy o ciekawostkach i aktualnych wydarzeniach.

Obserwuj nas na X!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Polecane oferty

Materiały promocyjne partnera
Wróć na warszawa.naszemiasto.pl Nasze Miasto