MKTG NaM - pasek na kartach artykułów

Na Ulicy Stalowej wielkie świętowanie. Kolorowy festiwal wypełniony koncertami, spektaklami i animacjami

Katarzyna Glegoła
Katarzyna Glegoła
Trzecia edycja Święta Ulicy Stalowej właśnie wystartowała. Przez cały weekend 14-16 czerwca znana praska ulica stanie się najbardziej kolorową ulicą Pragi. Wszystko za sprawą licznych atrakcji. W programie imprezy są koncerty, spektakle uliczne, warsztaty taneczne, sąsiedzkie śniadanie i animacje dla dzieci. Byliśmy na miejscu i my. Naszą fotorelację zobaczysz w galerii zdjęć.

Spis treści

Trwa Święto Ulicy Stalowej

Święto Ulicy Stalowej to, co roku wielkie świętowanie. W ten jeden czerwcowy weekend w roku między ulicami Czynszową i Szwedzką wyrastają kolorowe namioty jak grzyby po deszczu, wypełnione licznymi animacjami. Dla uczestników Święta Ulicy Stalowej przygotowano mniejsze i większe atrakcje m.in.:

  • spektakle,
  • warsztaty taneczne i plastyczne,
  • animacje,
  • gry i zabawy,
  • spacery historyczne,
  • koncerty podwórkowe i balkonowe
  • i wiele, wiele innych.

Zobaczcie, jak w tym roku wygląda wielkie świętowanie na ulicy Stalowej. Tak jest na miejscu:

Na Ulicy Stalowej wielkie świętowanie. Kolorowy festiwal wyp...

Święto Ulicy Stalowej 2024. Co się tutaj dzieje?

W ten weekend odbywa się Święto Ulicy Stalowej. Obchody rozpoczęły się w piątek (14 czerwca) i potrwają do niedzieli (16 czerwca). Trzy dni świętowania wypełnionego koncertami, warsztatami i różnorodnymi animacjami. Nic dziwnego, skoro to Dzień jednej z najbardziej lubianych praskich ulic. Tegoroczne święto dodatkowo połączone jest z obchodami 20-lecia wstąpienia Polski do Unii Europejskiej. Z tego względu hasło wydarzenia brzmi "lokalność w Europie – wczoraj, dziś i jutro".

Na scenie pojawią się więc zespoły i artyści z różnych krajów Europy wg klucza: 14 czerwca – „wczoraj” – państwa założycielskie Unii Europejskiej, 15 czerwca – „dziś” – te, które dołączyły później (w tym Polska w 2004 r.), 16 czerwca – „jutro” – kraje kandydujące do członkostwa w UE – zapowiedzieli organizatorzy.

Piątek upłynął pod hasłem „w c z o r a j”. Odbyła się kolacja śródziemnomorska, koncert polsko-francuskiego zespołu BeMy oraz silent disco z niemieckim techno i italo disco. W piątek mieszkańcy stolicy mieli okazję, poczuć atmosferę dawnych lat i skosztować kuchni z różnych zakątków Europy.

Co jeszcze w planach?

W sobotę obchody skupiły się na „d z i ś”. Dzień rozpoczął przejazd rowerowy i kolorowa, sąsiedzka parada. Na scenie zobaczyliśmy warszawską Kapelę Sztajer, polsko-słowackie Trio Julii Masnicovej oraz hiszpański zespół Los Payos.

Hasłem niedzieli będzie „j u t r o”, które przeniesie nas w przyszłość. Dzień rozpocznie śniadanie sąsiedzkie. Następnie uczestnicy pikniku będą mieli okazję usłyszeć operowego koncertu balkonowego. Po południu będzie coś idealnego dla miłośników czworonogów, czyli pochód piesków. Zwieńczeniem Święta Ulicy Stalowej będą koncerty: polsko-białoruskiej Hajdy Bandy, zespołu Dagadany, łączącego kulturę ukraińską i polską oraz bałkańskiej Bum Bum Orkestar.

Bo trzecia edycja „Święta Ulicy Stalowej” to festiwal sąsiedzki, podczas którego będziemy celebrować naszą przynależność do zjednoczonej Europy – dodają organizatorzy.

Święto Ulicy Stalowej 2024. Tegoroczne atrakcje:

Podczas tegorocznych obchodów wzdłuż ulicy Stalowej wzniesiono 14 namiotów. W każdym z nich na uczestników czekają różnorodne atrakcje. Od warsztatów, po spacery tematyczne aż po spektakle dla dzieci. Sporo się tu dzieje! Warsztaty prowadzą mieszkańcy Pragi, lokalne instytucje, a także tutejsi twórcy. Dodatkową, wyjątkową atrakcją jest wystawa „Stara-Nowa Praga” w technologii 3D.

Na wydarzeniu przygotowane są 4 strefy tematyczne:

  • Strefa koncertowa: Pełna muzycznych wrażeń
  • Strefa prażingu: Miejsce relaksu na leżakach
  • Strefa warsztatów: Gdzie kreatywność nie zna granic
  • Strefa gastronomiczna: Miejsce, w którym znajdziecie pyzy, flaki gorące!, lody Miro, Pink Vegan, Małą Kawiarenkę, Warszawską kranówkę

A to nie wszystkie atrakcje! Organizatorzy przygotowali także:

  • warsztaty rękodzieła ukraińskiego
  • zapoznanie z literaturą Ukrainy
  • duńskie przysmaki do smakowania
  • malowanie ceramicznych płytek azulejo
  • nauka i taniec brzucha
  • współtworzenie pomnika „Prażaka Europejczyka”
emisja bez ograniczeń wiekowych
Wideo

Robert EL Gendy Q&A

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Dołącz do nas na X!

Codziennie informujemy o ciekawostkach i aktualnych wydarzeniach.

Obserwuj nas na X!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Polecane oferty

Materiały promocyjne partnera
Wróć na warszawa.naszemiasto.pl Nasze Miasto