Nasza Loteria NaM - pasek na kartach artykułów

Najstarsza szkoła na Białołęce przeszła przebudowę. Powstały nowe sale lekcyjne i hala sportowa. Tak teraz wygląda

Redakcja Warszawa
Redakcja Warszawa
Szkoła podstawowa na Białołęce w Warszawie przeszła gruntowną przebudowę.
Szkoła podstawowa na Białołęce w Warszawie przeszła gruntowną przebudowę. UM Warszawa
Szkoła podstawowa na Białołęce w Warszawie przeszła gruntowną przebudowę. Rozbudowany i zmodernizowany obiekt powiększył się m.in. o nowe sale lekcyjne i halę sportową. Koszt inwestycji to 44 mln zł.

- Białołęka to jedna z „najmłodszych” części miasta, która dynamicznie się rozwija i m.in. z tego powodu zajmuje 1. miejsce pod względem największej liczby uczniów w szkołach podstawowych w Warszawie. Dlatego, w ciągu ostatnich kilku lat na Białołęce uruchomiliśmy już 5 zupełnie nowych szkół i przedszkoli, tworząc kolejne miejsca nauki i komfortowe warunki pracy dla kadry. Obecnie realizujemy kolejnych 8 kluczowych dla białołęckiej oświaty inwestycji – podkreślił Rafał Trzaskowski, prezydent Warszawy.

Od 2019 roku wybudowano w stolicy łącznie 38 nowych placówek oświatowych, chodzi o 12 szkół i 26 przedszkoli miejskich.

Szkoła podstawowa na Białołęce

Zakończyła się rozbudowa najstarszej placówki oświatowej na Białołęce, czyli Szkoły Podstawowej nr 257 przy ul. Podróżniczej. Powstało nowe skrzydło wraz z halą sportową.

- Przed nachodzącym Dniem Edukacji Narodowej, mam doskonałą wiadomość dla całej społeczności szkolnej. W dobudowanej części znajduje się 8 dodatkowych sal lekcyjnych, 4 pracownie, biblioteka i 2 świetlice. Uczennice i uczniowie z pewnością ucieszą się też z nowej hali sportowej i boiska – skomentowała Renata Kaznowska, wiceprezydent stolicy.

Szkoła podstawowa na Białołęce w Warszawie przeszła gruntowną przebudowę.

Najstarsza szkoła na Białołęce przeszła przebudowę. Powstały...

Stołeczny ratusz przypomniał, że budynek szkoły ul. Podróżniczej powstał w latach 50-tych XX wieku.
Zaprojektowano go dla 320 uczniów, ale w związku z intensywnym rozwojem dzielnicy, nauka odbywała się tu w systemie zmianowym. Miasto zdecydowano się poprawić warunki nauki dla minimum 750 uczniów i powiększyć istniejący już obiekt.

- Nasza inwestycja to de facto budowa drugiej szkoły obok istniejącej. Oprócz pomieszczeń edukacyjnych, placówka zyskała halę sportową z prawdziwego zdarzenia, której nigdy nie miała. Cieszę się, że tegoroczny Dzień Edukacji Narodowej możemy uczcić w murach tego nowoczesnego obiektu – przekazał Grzegorz Kuca, burmistrz Białołęki.

Nowa część szkoły jest niezależna od istniejącej. Miedzy obiektami powstał łącznik zapewniający komunikację między obiema częściami. W nowym skrzydle wybudowano także zaplecze sanitarne, część administracyjną i gospodarczą, znajduje się tam też niezależne wejście do budynku.

Przebudowa starej części szkoły

Remont gruntowny przeszła także stara część placówki. I tak przebudowane zostały: wejście do szkoły, hol główny i korytarz na parterze. Oprócz tego powstała dodatkowa sala lekcyjna, utworzona w miejscu przeniesionego pokoju nauczycielskiego.

Budynek w rejestrze zabytków

Nad przebiegiem inwestycji czuwał konserwator zabytków, gdyż budynek jest ujęty w gminnej ewidencji zabytków.

- Projektant musiał więc uzgadniać z konserwatorami zabytków zarówno koncepcję, jak i sam projekt rozbudowy. Także w trakcie realizacji prac konserwatorzy zabytków czuwali nad prawidłowym przebiegiem robót. Wszystko po to, by nowa część dobrze wkomponowała się w istniejący budynek szkoły – podała Marzena Gawkowska, rzeczniczka prasowa dzielnicy Białołęka.

Za realizację inwestycji odpowiadało Przedsiębiorstwo Budowlano Handlowe Izolbud z Warszawy. Koszt całego przedsięwzięcia, w tym m.in. wykonanie dokumentacji projektowej, wyposażenie, elektronika to 44 mln zł.

emisja bez ograniczeń wiekowych
Wideo

Maturzyści zakończyli rok szkolny. Czekają na nich egzaminy maturalne

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Dołącz do nas na X!

Codziennie informujemy o ciekawostkach i aktualnych wydarzeniach.

Obserwuj nas na X!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Polecane oferty

Materiały promocyjne partnera
Wróć na warszawa.naszemiasto.pl Nasze Miasto