Nasza Loteria - pasek na kartach artykułów

Niebezpieczne przejście dla pieszych na Bielanach do poprawy. Dostało "dwóję" w teście bezpieczeństwa. Będzie przebudowane

Redakcja Warszawa
Redakcja Warszawa
Zarząd Dróg Miejskich ogłosił przetarg na budowę sygnalizacji świetlnej na przejściu dla pieszych przez ul. gen. Maczka w rejonie ul. Niedzielskiego „Żywiciela”.
Zarząd Dróg Miejskich ogłosił przetarg na budowę sygnalizacji świetlnej na przejściu dla pieszych przez ul. gen. Maczka w rejonie ul. Niedzielskiego „Żywiciela”. ZDM
Zarząd Dróg Miejskich ogłosił przetarg na budowę sygnalizacji świetlnej na przejściu dla pieszych przez ul. gen. Maczka w rejonie ul. Niedzielskiego „Żywiciela”. Zebra ta podczas audytu bezpieczeństwa uzyskała zaledwie dwa punkty w sześciopunktowej skali. Co tam się zmieni?

Nie od dziś wiadomo, że wiele przejść dla pieszych w Warszawie nie należy do bezpiecznych. Podczas przeprowadzanych przez Zarząd Dróg Miejskich audytów, stołeczne zebry uzyskują punktację pod względem bezpieczeństwa danego miejsca.

Jednym z takich przejść, które audyt przeszło zaledwie na ocenę 2 (w sześciostopniowej skali) – jest to przez ul. gen. Maczka w rejonie ul. Niedzielskiego „Żywiciela”. W ostatnim czasie ZDM ogłosił przetarg na budowę w tym miejscu sygnalizacji świetlnej, która ma poprawić bezpieczeństwo pieszych.

„Ogłosiliśmy przetarg na budowę sygnalizacji świetlnej na przejściu dla pieszych przez ul. gen. Maczka w rejonie ul. Niedzielskiego „Żywiciela”. Nowe światła w tym miejscu to efekt przeprowadzonego przez nas audytu bezpieczeństwa, w którym obie zebry dostały zaledwie dwa punkty w sześciostopniowej skali” – zapowiedzieli stołeczni drogowcy.

Oferty w przetargu można zgłaszać do 16 lutego. Zadaniem wykonawcy będzie budowa sygnalizacji na przejściu dla pieszych przez ul. gen. Maczka w rejonie ul. Niedzielskiego „Żywiciela” oraz przebudowa sąsiedniej sygnalizacji na skrzyżowaniu ul. gen. Maczka i Rudnickiego wraz z przebudową infrastruktury technicznej. Zwycięzca na prace w terenie będzie miał cztery miesiące, co oznacza, że sygnalizacja w tym miejscu powinna się pojawić latem.

Zarząd Dróg Miejskich ogłosił przetarg na budowę sygnalizacji świetlnej na przejściu dla pieszych przez ul. gen. Maczka w rejonie ul. Niedzielskiego „Żywiciela”.

Niebezpieczne przejście dla pieszych na Bielanach do poprawy...

Niebezpieczne przejście na Bielanach do poprawy

Obecnie, aby przejść na drugą stronę przez ul. gen. Maczka na wysokości ul. Niedzielskiego „Żywiciela” trzeba dwukrotnie przekroczyć jezdnię.

„Obie zebry są rozdzielone pasem zieleni, na którym zamontowano ekrany akustyczne. Choć ruch pieszych nie jest w tym miejscu duży, to po jednej stronie znajdują się ogródki działkowe, a po drugiej – osiedla mieszkaniowe. Oba przejścia zlokalizowane są na długim i prostym odcinku ul. gen. Maczka. Bezpieczeństwo pieszych w tym miejscu analizowano w ramach audytu nieosygnalizowanych przejść w Warszawie” – wyjaśnili drogowcy.

W ramach tej inwestycji zlikwidowane mają zostać przejścia dla pieszych przez drogę rowerową, która prowadzi wzdłuż północnej jezdni. Jak podaje ZDM, w projekcie organizacji ruchu zapisano, by wykonać rezerwę pod wyznaczenie w przyszłości przejazdu rowerowego przez ul. gen. Maczka w rejonie ul. Niedzielskiego „Żywiciela”.

„Wybudowana przez nas sygnalizacja świetlna będzie wyposażona w czujniki wykrywające pieszych. Jednocześnie zostanie dostosowana do działania w pełnej koordynacji z sąsiadującym skrzyżowaniem ul. gen. Maczka i Rudnickiego. Tam – w ramach tej samej inwestycji – zostanie przebudowana sygnalizacja. Zdemontujemy dotychczasowe słupy oświetleniowe wraz z wysięgnikami, by zastąpić je nowoczesnymi, stalowymi latarniami z osobnymi wnękami na kable oświetleniowe i sygnalizacyjne” – dodał ZDM.

od 7 lat
Wideo

iPolitycznie - Przemysław Czarnek

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Dołącz do nas na X!

Codziennie informujemy o ciekawostkach i aktualnych wydarzeniach.

Obserwuj nas na X!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Polecane oferty

Materiały promocyjne partnera
Wróć na warszawa.naszemiasto.pl Nasze Miasto