Nasza Loteria NaM - pasek na kartach artykułów

Nowa kampania: po narkotykach wysiada rozum

gonzo19
gonzo19
Dramatyczny film z wypadku samochodowego młodej kobiety ma przekonać młodzież do niekorzystania z auta pod wpływem narkotyków.

„Nie chodzę do kina, ani do klubu... W ogóle nie chodzę... Leżę na szpitalnym łóżku. Miałam wypadek. Ktoś prowadził po narkotykach.” – to fragment spotu reklamowego kampanii „Brałeś? Nie jedź! Po narkotykach rozum wysiada”, która ma na celu edukację młodych ludzi, którzy decydują się na jazdę samochodem po zażyciu narkotyków.

Prowadzenie pojazdu pod wpływem narkotyków jest przede wszystkim przestępstwem, jednak w naszej kampanii nie chcemy odwoływać się jedynie do restrykcji - mówi Piotr Jabłoński, dyrektor Krajowego Biura ds. Przeciwdziałania Narkomanii. - Poprzez nasze działania staramy się informować, że z narkotykami nie ma zabawy, ale jednocześnie zdajemy sobie sprawę, że jeszcze długo nie uda się ich całkowicie wyeliminować z życia społecznego - dodaje.

Uświadamiać młodym ludziom

Kampania, której głównym organizatorem jest właśnie Krajowe Biuro ds. Przeciwdziałania Narkomanii, ma na celu uświadomienie młodym ludziom (ale nie tylko, tym starszym również), że prowadzenie auta pod wpływem narkotyków jest nieodpowiedzialne i wiąże się z ogromnym ryzykiem.
**Więcej o kampanii „Brałeś? Nie jedź! Po narkotykach rozum wysiada” **
Wśród młodzieży panuje mylne przekonanie, że jazda pod wpływem narkotyków jest bezpieczniejsza niż pod wpływem alkoholu. Wynika to z badań środowiskowych przeprowadzonych przez organizatora kampanii. Tymczasem lekarze mają odmienne zdanie.

Przestępstwo i niebezpieczeństwo

- Kierowca na haju nie panuje nad tym, co robi - wyjaśnia doktor Wojciech Matusewicz, farmakolog kliniczny. - Odurzenie amfetaminą, marihuaną lub haszyszem jest równie niebezpieczne, jak picie alkoholu. Skutki działania narkotyków są nieprzewidywalne, a osoba pod ich wpływem, siadając za kierownicą, stanowi śmiertelne zagrożenie - zaznacza lekarz.

Spot reklamowy kampanii

Oczywiste jest, że kierowanie pojazdu pod wpływie narkotyków musi być dużo cięższe i przez to niebezpieczniejsze dla siebie i otoczenia. Zaburzenia koncentracji, zdolności widzenia i słuchu, omdlenia czy omamy wzrokowe to tylko niektóre negatywne konsekwencje ich zażywania.

Akcja „Brałeś? Nie jedź! Po narkotykach rozum wysiada” ma trafiać nie tylko kierowców, ale innych osób, które uczulone na zagrożenie mogłyby je zneutralizować, głównie przez wpłynięcie na zażywających. A ci ryzykują podwójnie, biorąc narkotyki i wsiadając za kierownicę.

emisja bez ograniczeń wiekowych
Wideo

Policja podsumowała majówkę na polskich drogach

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Dołącz do nas na X!

Codziennie informujemy o ciekawostkach i aktualnych wydarzeniach.

Obserwuj nas na X!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Polecane oferty

Materiały promocyjne partnera
Wróć na warszawa.naszemiasto.pl Nasze Miasto