Nasza Loteria NaM - pasek na kartach artykułów

Od 1 lipca bazar na Ochocie przenosi się w nowe miejsce

Joanna Barczykowska
Na półtora roku bazarek przeniesie się do tymczasowych pawilonów
Na półtora roku bazarek przeniesie się do tymczasowych pawilonów fot. um
Z początkiem lipca kupcy z północnej części bazaru Banacha - popularnego zieleniaka - przeniosą się na targowisko tymczasowe. Na Banacha wrócą za około półtora roku - do nowoczesnej hali targowej.

Hala o powierzchni ok. 4 tys. mkw. zacznie działać na przełomie 2013 i 2014 r. Koszt inwestycji to ok. 11 mln zł. W samej hali kupcy będą mogli korzystać z boksów, pawilonów i wyznaczonych miejsc do handlu z samochodów. Łącznie znajdzie się tam ponad 200 stanowisk. Stołeczny ratusz uzyskał już pozwolenie na budowę docelowej hali. Z dniem zamknięcia dotychczasowego zieleniaka na bazarze rozpocznie się wygradzanie placu budowy.

Zanim kupcy z zieleniaka wprowadzą się do nowoczesnej hali, przez kilkanaście najbliższych miesięcy będą prowadzić swoją działalność na pobliskim targowisku tymczasowym. Znajduje się ono pomiędzy ulicami Skorochód-Majewskiego i Siemieńskiego, w miejscu, gdzie dawniej funkcjonowało miasteczko ruchu drogowego. Na zastępczym targowisku czekają 54 pawilony oraz kilkadziesiąt miejsc do handlu otwartego, wyznaczonych na przynależnym do bazarku parkingu. Wszystkie miejsca wyposażone są w węzły energii elektrycznej, a pawilony przeznaczone do handlu produktami spożywczymi również w instalację sanitarną.

Tymczasowy zieleniak rozpocznie działalność już w najbliższą niedzielę 1 lipca. By klienci mogli łatwiej odnaleźć swoich ulubionych dostawców w nowym miejscu, miasto zapewniło kupcom ulotki informujące o przenosinach, na których mogli wpisać numer nowego stanowiska bądź narysować jego lokalizację na nadrukowanej mapce. W miejskich autobusach i tramwajach można też spotkać spoty informujące o przeprowadzce, a na płotach targowiska - banery informacyjne.

- Zależało nam na tym, by włączyć kupców w cały proces organizowania dla nich nowej przestrzeni. Na wniosek ich przedstawicieli zamówiliśmy 20 dodatkowych pawilonów dla targowiska zastępczego. Wprowadziliśmy też pewne zmiany w projekcie nowej hali - mówi Michał Olszewski, wiceprezydent Warszawy odpowiedzialny m.in. za sprawy handlu w stolicy. - To początek zmian na bazarze Banacha. Po zakończeniu modernizacji części północnej chcemy przebudować drugą część tego targowiska. Wtedy też przydadzą nam się tymczasowe pawilony przy ul. Skorochód-Majewskiego - dodaje.

W stolicy jest aż 60 bazarów i targowisk.
Z badań przeprowadzonych przez Urząd m.st. Warszawy dwa lata temu wynika, że ponad połowa badanych warszawiaków regularnie robi na nich swoje codzienne zakupy. Przebudowa Bazaru Banacha jest elementem polityki porządkowania handlu w stolicy prowadzonej od 2006 r.

Codziennie najświeższe informacje z Warszawy na Twoją skrzynkę. Zapisz się do newslettera!

emisja bez ograniczeń wiekowych
Wideo

Strefa Biznesu: Uwaga na chińskie platformy zakupowe

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Dołącz do nas na X!

Codziennie informujemy o ciekawostkach i aktualnych wydarzeniach.

Obserwuj nas na X!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Polecane oferty

Materiały promocyjne partnera
Wróć na warszawa.naszemiasto.pl Nasze Miasto