Olimpia nadal przegrywa. Poległa w Łęcznej

Łukasz Szalkowski
Paweł Skraba (pomorska.pl)
Biało-zieloni nie potrafią przełamać pechowej serii. Przegrali z Górnikiem Łęczna 1:2 i spadli na siódme miejsce w tabeli.

Trzecią porażkę z rzędu zanotowała ekipa Tomasza Kafarskiego. W niedzielę uległa w Łęcznej tamtejszemu Górnikowi. Choć grudziądzanie grali dużo lepiej niż z Miedzią Legnica czy GKS-em Katowice, nie potrafili wykorzystać bardzo dobrych sytuacji. W pierwszej części spotkania to gospodarze mieli lekką przewagę. Udokumentowali ją w 43. minucie. Po ładnej, drużynowej akcji bramkę zdobył Paweł Sasin Dziesięć minut po rozpoczęciu drugiej połowy łęcznianie "wbili" Olimpii drugiego gola. Z ostrego kąta Bartosza Fabiniaka pokonał Łukasz Zwoliński. Nadzieję biało-zielonym dało jeszcze trafienie Piotra Ruszkula, który minutę później przymierzył z lewej strony pola karnego.---------------------------------------------------------------------------------------------Przeczytaj jak relacjonowaliśmy ten mecz na żywo:Górnik Łęczna - Olimpia Grudziądz [relacja live]---------------------------------------------------------------------------------------------Gol kontaktowy podziałał na grudziądzan mobilizująco. Rzucili się do odrabiania strat, ale ich akcje kończyły się albo przez szczęśliwe interwencje gospodarzy, albo przez niedokładność. Do ostatniego gwizdka wynik się już nie zmienił.Olimpia spadła na siódme miejsce w tabeli, choć dwie kolejki wcześniej była wiceliderem. Traci jednak tylko pięć "oczek" do lidera, a do końca rundy zostały jeszcze trzy spotkania.Górnik Łęczna 2:1 Olimpia Grudziądz43' Paweł Sasin 55' Łukasz Zwoliński                                    56' Piotr RuszkulGórnik: Sergiusz Prusak - Paweł Sasin, Maciej Szmatiuk, Marcin Kalkowski, Patrik Mráz - Grzegorz Bonin (71' Bartłomiej Niedziela), Julien Tadrowski (46' Łukasz Zwoliński), Veljko Nikitović, Tomasz Nowak, Sebastian Szałachowski (82' Nikolajs Kozačuks) - Paweł Zawistowski.Olimpia: Bartosz Fabiniak - Robert Pisarczuk (81' Adrian Bielawski), Michał Łabędzki, Michal Piter-Bučko, Marcin Woźniak (90' Adrian Frańczak) - Maciej Rogalski (74' Jakub Zabłocki), Dariusz Kłus, Marcin Smoliński, Dariusz Gawęcki, Piotr Ruszkul - Adam Cieśliński.Żółte kartki: Tadrowski, Szmatiuk, Zawistowski, Zwoliński - Łabędzki, Ruszkul, Gawęcki, Woźniak.