Olimpia pokonała GKS Tychy

Łukasz Szalkowski
Paweł Skraba/pomorska.pl
Siedmiu minut potrzebowali piłkarze Olimpii, by aż trzykrotnie trafić do bramki GKS-u Tychy. Goście zdołali odpowiedzieć dopiero w końcówce spotkania.

Olimpia przeważała od początku meczu. Już w pierwszej połowie mogła kilka razy otworzyć wynik, ale świetnym akcjom brakowało wykończenia. Najbliżej zdobycia bramki był Maciej Rogalski, który w 38. minucie trafił w poprzeczkę.Znacznie lepszą skuteczność grudziądzanie zaprezentowali w drugiej odsłonie spotkania. W 59. minucie Maciej Rogalski został obsłużony idealnym, prostopadłym podaniem i znalazł się w sytuacji sam na sam z golkiperem gości. Nie pomylił się i strzelił bramkę dającą Olimpii prowadzenie. Już w 64. minucie grudziądzanie cieszyli się z kolejnej bramki. Zamieszanie w polu karnym po wrzutce z rzutu rożnego wykorzystał Dariusz Gawęcki i z bliskiej odległości wpakował piłkę do siatki tyszan.Dwie minuty później Gawęcki dołożył kolejne trafienie i Olimpia pewnie dążyła już do drugiego z rzędu triumfu na I-ligowych boiskach.W pierwszej minucie doliczonego czasu gry honorowego gola strzelił Bartosz Flis. Pewnie wykorzystał "jedenastkę" podyktowaną przez arbitra po zagraniu Frańczaka ręką w polu karnym.Olimpia Grudziądz 3:1 GKS Tychy59' Maciej Rogalski64' Dariusz Gawęcki66' Dariusz Gawęcki                                      90'+1 Bartosz Flis