Olimpia wygrała w Jaworznie. GKS Tychy zmarnował dwa karne

Łukasz Szalkowski
pomorska.pl
Grudziądzanie po prawdziwym thrillerze pokonali na wyjeździe GKS Tychy 1:0. Zwycięską bramkę zdobył w 9. minucie Arkadiusz Aleksander.

Olimpia do spotkania przystąpiła bardzo zmobilizowana. Przyniosło to efekt już w 9. minucie, kiedy wrzutka z rzutu rożnego trafiła do Andelkovica, który przedłużył podanie głową i Aleksander silnym strzałem trafił do siatki GKS-u.W dalszej fazie meczu gospodarze próbowali odrobić straty, ale dobrze spisywali się obrońcy Olimpii. Prawdziwy horror zaczął się w 65. minucie. Sędzia uznał, że jeden z graczy Olimpii w polu karnym zagrał ręką i podyktował rzut karny. Do piłki podszedł Maciej Kowalczyk i uderzył ponad poprzeczką.W 70. minucie arbiter podyktował kolejny rzut karny dla gospodarzy. Tym razem za faul Andelkovica na Mączyńskim. Do piłki ustawionej na jedenastym metrze podszedł Trochim, uderzył mocno, ale fantastyczną interwencją popisał się Sapela, który sparował piłkę na poprzeczkę, a następnie zdołał ją chwycić.--------------------------------------------------------------Śledź relację live:GKS Tychy - Olimpia Grudziądz--------------------------------------------------------------Jakby tego było mało, od 78. minuty grudziądzanie grali w osłabieniu. Drugą żółtą kartkę zobaczył bowiem Andelković i musiał opuścić boisko. Po chwili na trybuny "wyleciał" jeszcze trener Dariusz Kubicki.Olimpia zdołała dowieźć przewagę do ostatniego gwizdka i z Jaworzna wywiozła trzy punkty. Dzięki temu awansowała w tabeli na trzecie miejsce, mając tylko dwa "oczka" straty do Zagłębia Lubin i Termaliki Bruk-Bet Nieciecza.