Osiem bramek w Izbicy Kuj. Remis Kujawianki z Polonią Bydgoszcz

Michał Arciszewski
Osiem bramek padło w sobotę na boisku w Izbicy Kujawskiej.
W sobotnim meczu 29. kolejki IV ligi piłkarze Kujawianki Izbica zremisowali z Polonią Bydgoszcz 4:4 (1:2).

15.06.2013, godz. 17 – Izbica KujawskaKujawianka Izbica Kujawska – Polonia Bydgoszcz 4:4 (1:2)Bramki: Marek Zentkiewicz (14), Mariusz Gawroński (63), Bartłomiej Budziszewski (70,wolny, 76) – Radosław Janka (18), Marcin Szmańkowski (21, 58), Robert Kawałek (86).
Kujawianka: Mateusz Mielczarek – Mateusz Jędrzejewski (39. Mariusz Gawroński), Adrian Grudziński, Miłosz Gańczak – Tomasz Szablewski, Bartłomiej Budziszewski, Przemysław Goc, Szymon Pińkowski, Paweł Manelski – Łukasz Galanciak, Marek Zentkiewicz.
Polonia: Piotr Świetlik – Kamil Błaszkiewicz, Martin Dahlke, Dariusz Wolski, Dawid Wrzos (85. Tomasz Laskowski) – Robert Kawałek, Robert Sawicki, Rafał Kubacki, Radosław Janka (58. Radosław Kanik) – Marcin Szmańkowski (68. Michał Stolarski), Dawid Szcześniak.
Sędziował: Grzegorz Gołdyn (Lachmirowice).
Gospodarze przystąpili do tego spotkania osłabieni brakiem Macieja Lewandowskiego, Bartłomieja Mielczarka (kartki). Szkoleniowiec Kujawianki nie mógł skorzystać także z usług Tomasza Mularskiego, Kamila Kuropatwińskiego, Damiana Kotkowskiego czy Marcina Iżmanowskiego.
Początek spotkania należał do gości z Bydgoszczy. Już w 2 minucie po składnej akcji całego zespołu Marcin Szmańkowski z kilku metrów uderzył obok bramki. Beniaminek z Izbicy pierwszy raz poważnie bramki strzeżonej przez Piotra Świetlika zagroził w 14 minucie i od razu przyniosło to efekt bramkowy. Łukasz Galanciak z lewej strony boiska dośrodkował w pole karne, a tam Marek Zentkiewicz precyzyjnym strzałem otworzył wynik meczu. Cztery minuty później przyjezdni doprowadzili do remisu. Radosława Janka zdecydował się na strzał z 30 metrów, piłka odbiła się jeszcze od poprzeczki i mimo interwencji golkipera gospodarzy wpadła do bramki. Gol, stadiony świata, który rzadko oglądamy na boiskach piłkarskich. W 21 minucie składną akcję przeprowadzili podopieczni Macieja Karabasza, gdzie najpierw strzał Roberta Kawałka obronił jeszcze Mateusz Mielczarek, ale w zamieszaniu podbramkowym piłkę przejął Marcin Szmańkowski i strzałem pod porzeczkę umieścił futbolówkę w siatce. Po stracie dwóch bramek optyczną przewagę posiadali piłkarze Kujawianki, czego dowodem były sytuacje bramkowe Przemysława Goca i Szymona Pińkowskiego. W 38 minucie groźnie zaatakowali piłkarze Polonii, ale Mielczarek wybronił strzały Radosława Janki i Roberta Kawałka. Cztery minuty przed końcem pierwszej połowy powinno być już 2:2, ale Marek Zentkiewicz po wyłożeniu piłki przez Łukasza Galanciaka nie trafił w piłkę.
Wyniki, strzelcy 29. kolejki IV ligi kujawsko-pomorskiej
Druga połowa była jeszcze ciekawsza od pierwszej. W 58 minucie przyjezdni prowadzili już 3:1. Składną akcję Polonii i podanie Roberta Kawałka na gola zamienił po raz drugi Marcin Szmańkowski. Pięć minut później podopieczni Arkadiusza Dubczaka złapali kontakt z zespołem gości. Wprowadzony jeszcze w pierwszej połowie Mariusz Gawrońki wykorzystał podanie Marka Zentkiewicza i strzałem z kilku metrów pokonał Piotra Świetlika. W 70 minucie sędzia główny zawodów podyktował rzut wolny bezpośredni dla Kujawianki. Do piłki podszedł Bartłomiej Budziszewski, który precyzyjnym strzałem w długi róg doprowadził do remisu. Sześć minut później beniaminek z Izbicy Kujawskiej wyszedł na prowadzenie. Mariusz Gawroński sprytnym podaniem uruchomił Budziszewskiego, który z łatwością ograł dwóch obrońców przyjezdnych i wpakował futbolówkę do siatki. Gdy wydawało się, że sobotnie spotkanie zakończy się zwycięstwem Kujawianki, to na cztery minuty przed końcowym gwizdkiem zostawiony bez opieki Robert Kawałek strzałem w długi róg pokonał Mateusza Mielczarka. Do końca meczu wynik nie uległ już zmianie i ostatecznie konfrontacja Kujawianki z Polonią zakończyła się podziałem punktów.