Ostatnia szansa TKM Włocławek na medal w tym sezonie. Kadeci walczą w mistrzostwach Polski

Od środy kadeci TKM, jako druga a zarazem ostatnia drużyna towarzystwa, rozpocznie walkę o medale mistrzostw kraju.W Opalenicy do rywalizacji przystąpi osiem najlepszych drużyn w kraju, a zespół włocławski stanie przed szansą wywalczenia miejsca na podium.Mistrzostwa Polski juniorów 2013 w koszykówce 7 miejsce TKM Włocławek Sprzyja temu z pewnością fakt, że podopieczni Macieja Żywiczki trafili na nieco słabszych rywali. Zdecydowanie trudniej byłoby w przypadku gry w grupie drugiej, w której spotka się trójka medalistów MP młodzików sprzed dwóch lat - WKK Wrocław, Polonia Warszawa (TKM przegrał z nią we Włocławku), Pyra Poznań oraz UKS 7 Trefl Sopot.Koszykarze TKM Włocławek w finale mistrzostw Polski kadetów 2013 Włocławianie rywalizację rozpoczną środowym meczem z Gim 92 Ursynów (początek godzina 18.30), w czwartek zmierzą się ze Smykiem Prudnik (15.30) zaś w piątek z gospodarzami Basket Team Opalenica (18). Dwie pierwsze drużyny są w zasięgu możliwości włocławian. Ursynów po walce pokonał w półfinale Kasprowicza Inowrocław, zaś Smyk z trudem pokonał ŁKS Łódź, zespół z którym włocławianie wygrali różnicą ponad 30. punktów.DOŁĄCZ DO NAS NA FACEBOOKUDla zawodników z rocznika 1998, którzy w zespole włocławskim odgrywają znaczącą rolę, sprawdzianem był półfinałowy turniej eliminacyjny OOM rozgrywany w Kutnie. Reprezentacja województwa kujawsko-pomorskiego, oparta na zawodnikach TKM pokonała łódzkie 88:71 oraz zachodnio-pomorskie 70:62. Przegrała natomiast po walce z broniącą złota Wielkopolską 51:58. Bartłomiej Pietras był najlepiej blokującym (średnia 3,3) zawodnikiem wszystkich czterech półfinałów. Był też trzecim w klasyfikacji zbiórek (8,7). Najlepiej asystującym koszykarzem był inny z zawodników TKM Stefan Marchlewski (5). To dobry prognostyk przed finałem mistrzostw kraju i podstawa do ostrożnego optymizmu.