Padła tyska twierdza

Jacek Sroka
Hokeiści GKS-u Tychy i Zagłębia walczyli na różne sposoby
Hokeiści GKS-u Tychy i Zagłębia walczyli na różne sposoby fot. Arkadiusz Ławrywianiec
Hokeiści GKS Tychy doznali pierwszej w tym sezonie porażki na własnym lodowisku. Tyską twierdzę zdobyło Zagłębie, które pokonało gospodarzy po rzutach karnych. - Chcieliśmy się zrewanżować za porażkę z GKS u siebie. Wówczas rywale nas ośmieszyli wygrywając 5:2, więc musieliśmy się teraz odgryźć - powiedział napastnik sosnowiczan Marcin Jaros.

Mecz dwóch czołowych drużyn ekstraligi był ciekawym widowiskiem, w którym nie brakowało ostrych starć - kary meczu Krzaka z GKS oraz Sarnika i Droni z Zagłębia. Bohaterem spotkania był Vladimir Luka. Czeski napastnik Zagłębia strzelił w I tercji dwie bramki, a później wykorzystał decydujący o zwycięstwie gości rzut karny.

Sosnowiczanie prowadzili już 3:1, ale tyszanie wykorzystując okresy gry w przewadze doprowadzili do remisu. W dogrywce nie padła żadna bramka, choć Marcińczak z Zagłębia trafił w słupek. Karne goście egzekwowali bezbłędnie, natomiast w szeregach GKS nie wykorzystali ich Sokół i Proszkiewicz.
- To było 65 minut hokeja na naprawdę wysokim poziomie. Mimo, iż straciliśmy dwa punkty, chcę podziękować zespołowi za walkę - stwierdził trener tyszan Jan Vavreczka, który w poprzednim sezonie pracował w Sosnowcu.

W innym, niezwykle ważnym dla układu czołowej szóstki, spotkaniu Naprzód przegrał w Nowym Targu z Podhalem.

GKS Tychy - Zagłębie Sosnowiec 3:4 po karnych (1:2, 1:1, 1:0, 0:0) karne 1:2

Bramki 1:0 Tomasz Proszkiewicz (2), 1:1 Vladimir Luka (7), 1:2 Vladimir Luka (12), 1:3 Marcin Jaros (34), 2:3 Michał Kotlorz (39), 3:3 Krzysztof Śmiełowski (51), 3:4 David Galvas (69)

Karne Paciga - Jaros, Luka
Kary GKS - 41 minut w tym kara meczu Krzak, Zagłębie - 66 minut w tym kary meczu Sarnik i Dronia. Widzów 1600.

Podhale Nowy Targ - Naprzód Janów 5:1 (0:1, 3:0, 2:0)
Bramki 0:1 Marian Kacir (3), 1:1 Marcin Kolusz (21), 2:1 Krystian Dziubiński (26), 3:1 Milan Baranyk (26), 4:1 Martin Voznik (53), 5:1 Dariusz Gruszka (55)

Cracovia - JKH GKS Jastrzębie 3:0 (0:0, 1:0, 2:0)
Bramki 1:0 David Musial (33), 2:0 Leszek Laszkiewicz (42), 3:0 Grzegorz Pasiut (60)

KH Sanok - TKH Toruń 1:2 (1:0, 0:1, 0:1)

Unia Oświęcim - Stoczniowiec Gdańsk 5:3 (1:2, 2:2, 2:2)

1. GKS Tychy 16 38 65:36

2. Cracovia 16 31 56:40
3. Zagłębie 16 31 75:60
4. Podhale 16 27 53:44
5. Stoczniowiec 16 26 60:53
6. JKH Jastrzębie 16 25 60:48