MKTG NaM - pasek na kartach artykułów

Paryż na jesień 2022. Ile kosztują 3 dni w stolicy Francji? Ceny przelotu, noclegów i wyżywienia, najważniejsze atrakcje, praktyczne porady

Emil Hoff
Emil Hoff
Pola Elizejskie to najbardziej reprezentacyjna ulica Paryża, piękny, szeroki bulwar, ciągnący się między Placem Zgody i Placem Charlesa De Gaulle’a, na którym stoi inna paryska ikona – Łuk Triumfalny. Przy Polach Elizejskich stoi wiele słynnych budowli, a przechadzka wśród nich jest darmowa.

Na zdjęciu widok na Pola Elizejskie z Łuku Triumfalnego.
Pola Elizejskie to najbardziej reprezentacyjna ulica Paryża, piękny, szeroki bulwar, ciągnący się między Placem Zgody i Placem Charlesa De Gaulle’a, na którym stoi inna paryska ikona – Łuk Triumfalny. Przy Polach Elizejskich stoi wiele słynnych budowli, a przechadzka wśród nich jest darmowa. Na zdjęciu widok na Pola Elizejskie z Łuku Triumfalnego. Givaga, iStock / Getty Images Plus
Paryż to jedno z najpopularniejszych miast świata, co roku odwiedzane przez miliony turystów. Wycieczka do Paryża wcale nie musi kosztować fortuny. Dowodzimy tego w naszym poradniku cenowym: jak zorganizować tanią wycieczkę do Paryża na 3 dni jesienią 2022? Podpowiadamy, ile kosztują bilety lotnicze, nocleg w hotelu, wyżywienie i wstęp do atrakcji Paryża, w tym do Wersalu i Disneylandu.

Spis treści

Paryż na 3 dni: ile kosztuje wycieczka we dwoje do stolicy Francji?

Paryż to jedna z najbardziej rozpoznawalnych europejskich stolic. To tu stoją tak ikoniczne budowle, jak Wieża Eiffla, muzeum w Luwrze i katedra Notre Dame. Tu można przechadzać się Polami Elizejskimi, oglądać panoramę miasta z kopuły kościoła Sacre-Coeur.

Czy warto jechać do Paryża? Miasto przoduje w rankingach popularności wśród turystów. Na powierzchni pięć razy mniejszej od Warszawy zgromadzone są światowej sławy atrakcje. To powinno wystarczyć na zachętę. Nie ma wątpliwości, że warto choć raz wybrać się do Paryża i zobaczyć legendarne miasto na własne oczy. Jesień to świetna pora na wyjazd – miejska przyroda jest wtedy szczególnie piękna.

Ile dni potrzeba na zwiedzanie Paryża? Prawdopodobnie nie starczyłoby i roku, by zobaczyć wszystkie atrakcje miasta. Jednak nawet niedługi city break wystarczy, nacieszyć się Paryżem i poczuć atmosferę stolicy Francji. My proponujemy 3-dniową wycieczkę ze zwiedzaniem Wieży Eiffla, Luwru i Wersalu.

Czy Paryż jest drogi? Jak każda stolica Zachodniej Europy, Paryż raczej nie kusi cenami. Można jednak zorganizować względnie tanią wycieczkę we dwoje – 3 dni zwiedzania Paryża i jego najważniejszych atrakcji. Podpowiadamy, jak to zrobić. Zajrzyjcie do naszego przewodnika cenowego i sprawdźcie, jak zorganizować tanią wycieczkę do Paryża.

Czytaj też: Tania podróż do Włoch – ile kosztuje weekend w Rzymie, Bari, Wenecji czy Mediolanie? Praktyczny przewodnik cenowy

Kiedy lecieć do Paryża? Pogoda na jesień

Wrzesień i październik uchodzą za jedne z najlepszych miesięcy na odwiedzenia Paryża. Upały już nie doskwierają, drzewa w parkach przybierają jesienne kolory, na przełomie września i października przypada też jeden ze słynnych Tygodni Mody Paryskiej. Jednocześnie jest już po sezonie letnim i ceny w mieście stają się nieco przystępniejsze, a kolejki do najważniejszych atrakcji skracają się.

Jaka pogoda panuje w Paryżu jesienią? Dość podobna do tej, jakiej można się spodziewać w Polsce, choć może być nieco cieplej.

Średnia dzienna temperatura w Paryżu we wrześniu wynosi ok. 18 stopni Celsjusza, w październiku 17, w listopadzie 11. Temperatura spada odczuwalnie na przełomie października i listopada, wtedy też zaczyna częściej padać deszcz. Na wycieczkę do Paryża jesienią warto ubrać się na cebulkę i zabrać parasol lub płaszcz przeciwdeszczowy.

Wycieczki all inclusive do Paryża. Czy są opłacalne?

Nie ma ofert wycieczek all inclusive do Paryża na jesień i zimę 2022/23 z polskimi biurami podróży.

Można znaleźć oferty z przelotem, zakwaterowaniem i niepełnym wyżywieniem. Takie wyjazdy z terminami na październik 2022 trwają najczęściej 3-4 dni i kosztują od 2100 do 2900 zł za osobę (Travelplanet); lub też 2 dni w cenie 1800-2300 zł za osobę (TUI).

Ceny nie obejmują biletów wstępu do atrakcji, korzystania z transportu miejskiego, pełnego wyżywienia, czasem także transferu z lotniska do miasta. W praktyce koszt wycieczek byłby więc znacznie wyższy.

Można też wyszukać propozycje jesienno-zimowych wycieczek objazdowych po atrakcjach Paryża, np.:

 • Magia Paryża biura Travelplanet: 4 dni (7-10 października), cena 2670 zł + 150 euro (ok. 700 zł), czyli łącznie 3370 zł za osobę
 • Sylwestrowy Paryż Itaki: 6 dni na przełomie grudnia i stycznia, cena 1978 zł +135 euro (640 zł), łącznie 2618 zł za osobę.

Samodzielne zorganizowana wycieczka do Paryża może być jednak znacznie tańsza.

Poniżej znajdziecie poradnik cenowy, dotyczący wycieczki do stolicy Francji na trzy dni zwiedzania, dla dwóch dorosłych osób, jesienią 2022. Ile kosztują bilety lotnicze do Paryża, ile nocleg, jak drogie jest wyżywienie i wstęp do najważniejszych atrakcji? W naszym poradniku znajdziecie odpowiedzi na te i więcej pytań.

Łączna cena 3-dniowej wycieczki do Paryża może Was zaskoczyć!

Pola Elizejskie to najbardziej reprezentacyjna ulica Paryża, piękny, szeroki bulwar, ciągnący się między Placem Zgody i Placem Charlesa De Gaulle’a,
Pola Elizejskie to najbardziej reprezentacyjna ulica Paryża, piękny, szeroki bulwar, ciągnący się między Placem Zgody i Placem Charlesa De Gaulle’a, na którym stoi inna paryska ikona – Łuk Triumfalny. Przy Polach Elizejskich stoi wiele słynnych budowli, a przechadzka wśród nich jest darmowa.

Na zdjęciu widok na Pola Elizejskie z Łuku Triumfalnego. Givaga, iStock / Getty Images Plus

Czytaj też: Egzotyka 2022/2023: ile zapłacimy za rajski wypoczynek w Tajlandii czy na Dominikanie? Jesień i zima pod palmami

Tanie bilety lotnicze do Paryża. Nawet tylko 250 zł od osoby w obie strony

Paryż to jedno z najchętniej odwiedzanych przez turystów miast na świecie. Nic dziwnego, że nie brakuje połączeń lotniczych między Polską a stolicą Francji. Część przewoźników oferuje tanie bilety, albo w ramach stałej oferty, albo sezonowych promocji.

Samoloty latają do Paryża z Warszawy, Krakowa, Poznania, Wrocławia, Gdańska i Katowic. Najniższe ceny mają tanie loty z Warszawy; stosunkowo najdrożej wychodzi wylot z Katowic (ceny najtańszych lotów do Paryża w jedną stronę za jedną osobę z Katowic są średnio o 100 zł wyższe niż z Warszawy).

Ile kosztuje lot do Paryża we wrześniu, październiku i listopadzie 2022 dla dwóch osób w klasie ekonomicznej, w obie strony, tak by móc zwiedzać miasto przez trzy pełne dni?

 • Wyszukiwarka tanich lotów Fru.pl podpowiada, że we wrześniu 2022 najtańszy taki z Warszawy do Paryża (z Modlina do Beauvais) kosztuje 1571 zł.
 • W październiku jest taniej: dwie osoby mogą polecieć do Paryża i wrócić nawet za 769 zł.
 • W listopadzie ceny jeszcze spadają: możliwe jest znalezienie biletów dla dwóch osób za łączną kwotę 448 zł.

Jak długo leci się do Paryża? Lot bezpośredni z Warszawy zajmuje najczęściej nieco ponad 2 godziny.

Beauvais. Jak dojechać z lotniska do centrum Paryża?

Lotnisko Beauvais jest oddalone od centrum Paryża o ok. 84 km, ale można łatwo dojechać do stolicy na kilka sposobów:

 • busem lotniskowym: bilet normalny kosztuje 16 euro, ulgowy 10 euro, podróż trwa ok 70 min.
 • koleją z dworca Gare de Beauvais: bilet na autobus nr 6 sprzed lotniska na dworzec kosztuje 1 euro, bilet normalny na pociąg kosztuje 15 euro, czas jazdy ok. 70 min.
 • Blablacar: popularna we Francji aplikacja do organizacji tanich przejazdów. Przejazd do Paryża może kosztować od 5 do 10 euro za osobę.

Do Paryża pociągiem, busem i własnym autem. Co się bardziej opłaca?

Do Paryża koleją
Nie ma w tej chwili bezpośrednich połączeń kolejowych między polskimi miastami a Paryżem. Podróż koleją z Warszawy do Paryża wymaga przesiadek w Kostrzynie, Berlinie i Kolonii, zajmuje ok. 21 godzin w jedną stronę i może kosztować do 5 tys. zł za bilety dla dwojga dorosłych w obie strony.

Do Paryża busem
Dojazd busem do stolicy Francji jest możliwy. Można znaleźć połączenia np. między Warszawą a Paryżem, ale podróż w obie strony zajmie prawie dwie doby i będzie kosztować ok. 290 euro, czyli 1400 zł, a więc niewiele mniej niż bilet lotniczy we wrześniu i sporo więcej niż samolot w październiku i listopadzie.

Do Paryża własnym autem
Podróż do Paryża samochodem wymaga pokonania ok. 1600 km (w zależności od miejsca startu) w jedną stronę, co może zająć ok. dwóch dni i kosztować ok. 500 zł (1000 zł w obie strony). To nadal więcej niż cena biletów lotniczych w październiku czy listopadzie, w dodatku podróż w obie strony zajęłaby ok. 4 dni, a więc sporą część urlopu.

Stosunek ceny do czasu podróży wskazuje, że najlepszą metodą dostania się z Polski do Paryża jest samolot.

Pałac w Wersalu pod Paryżem, wzniesiony przez Króla-Słońce Ludwika XIV, to prawdopodobnie najwspanialsza królewska rezydencja w Europie, która długo
Pałac w Wersalu pod Paryżem, wzniesiony przez Króla-Słońce Ludwika XIV, to prawdopodobnie najwspanialsza królewska rezydencja w Europie, która długo wyznaczała standardy oficjalnym siedzibom monarchów. Dziś w jego salach znajdują się galerie pełne dzieł sztuki i eksponatów, ukazujących dawne życie francuskich rodów królewskich i arystokracji.
Photo by Mathias Reding on Unsplash

Czytaj też: Europa na jesień 2022: najpiękniejsze miejsca na wycieczkę za granicę. Gdzie znaleźć bajkowe krajobrazy i najciekawsze atrakcje?

Nocleg w Paryżu: ile może kosztować?

Jeśli chcemy zwiedzać Paryż przez trzy pełne dni, musimy opłacić nocleg za cztery noce, licząc dodatkowo noc przyjazdu i wyjazdu. Jeśli do dni zwiedzania zaliczymy także termin przylotu i wylotu, zostają tylko dwie noce do opłacenia.

Ile kosztuje nocleg w Paryżu dla dwóch dorosłych osób na cztery noce?

Nocowanie w hostelu to opcja dla turystów, którym szczególnie zależy na oszczędzaniu pieniędzy, a w miejscu noclegu i tak nie planują spędzać więcej czasu niż to konieczne.

Najtańsze hostele w Paryżu, bez wygód, ale z łóżkami i dostępem do Internetu, mogą kosztować nawet tylko niecałe 400 zł za cztery noce, choć we wrześniu może być trudno znaleźć jeszcze okazyjne oferty noclegów. Ceny są najbardziej korzystne w październiku; w listopadzie jest już nieco drożej, a ceny noclegów w hostelach zaczynają się od 450 zł.

Pokój w hotelu 3-gwiazdkowym to standardowa forma noclegu w czasie city breaku dla turystów, którym nie zależy na oszczędzaniu każdego grosza. We wrześniu 4 noce w 2-osobowym pokoju w takim właśnie hotelu w Paryżu mogą kosztować od 2700 zł do 5000 zł. W październiku ceny są znowu najkorzystniejsze – można zatrzymać się na cztery noce za 1600-2000 zł. Terminy listopadowe są stosunkowo najtańsze: można przenocować za 1400-2000 zł.

Nocleg w prywatnym mieszkaniu (Airbnb). We wrześniu 4 noce w Paryżu para podróżnych może spędzić w prywatnym pokoju wynajętym przez Airbnb za 500-1000 zł, choć przeważają oferty droższe, średnio ok. 2000 zł.

W październiku pokoje są średnio droższe i mogą kosztować od 1500 do 2500 zł. W listopadzie średnia cena oscyluje wokół 2000 zł. Wynajęcie całego mieszkania, a nie tylko pokoju, jest przeważnie droższe, ale można trafić na okazyjne oferty.

Poruszanie się po Paryżu. Ile kosztują bilety?

Paryż ma rozbudowaną sieć komunikacji miejskiej, w tym metro, autobusy i kolej podmiejską RER. Turyści mogą wykupić specjalną kartę Visit Paris, która pozwala na nielimitowane korzystanie ze wszystkich środków transportu publicznego i łatwe dostanie się do głównych atrakcji.

Cena karty zależy od ilości stref, które obejmuje, a także dni pobytu. Strefy 1-3 pozwalają na zwiedzanie niemal całego Paryża. Karta na strefy 1-5 pozwoli także dojechać do pałacu w Wersalu i Disneylandu.

Ceny karty Visit Paryż dla osoby dorosłej:

 • Strefy 1-3 na 3 dni: 29,40 euro
 • Strefy 1-5 na 3 dni: 59,20 euro

Wykupywanie karty na strefy 1-5 tylko po to, by zobaczyć Wersal lub Disneyland, nie opłaca się. Lepiej kupić bilet na pociąg lub autobus (szczegóły niżej).

Posiadacze karty Visit Paris mogą liczyć na niewielkie zniżki cen biletów wstępu do ważnych atrakcji miasta, jak bazylika Saint Denis, Panteon, czy pałac w Wersalu.

Kartę Visit Paris można kupić online TUTAJ.

Disneyland pod Paryżem to drugi na świecie (po tokijskim) park Disney’a, otwarty poza USA i zarazem najczęściej odwiedzany park rozrywki w Europie. Oferuje
Disneyland pod Paryżem to drugi na świecie (po tokijskim) park Disney’a, otwarty poza USA i zarazem najczęściej odwiedzany park rozrywki w Europie. Oferuje wielką liczbę atrakcji dla fanów bajek Disney’a w każdym wieku, rozlokowanych w kilku strefach tematycznych, a także liczne restauracje i hotele. Szymon Starnawski / Polska Press

Czytaj też: Ranking najpopularniejszych atrakcji turystycznych świata. Które z nich są darmowe? Gdzie powstaje najwięcej zdjęć na Instagrama?

Czy w Paryżu jest drogo? Wyżywienie w stolicy Francji

Według internetowej porównywarki cen numbeo.com, życie w Paryżu jest droższe niż w Warszawie, i to niemal dwukrotnie. Ceny wyżywienia zależą oczywiście od tego, czy będziemy stołować się w wykwintnych restauracjach, czy w fastfoodach.

Średnie ceny kształtują się następująco:

 • 3-daniowy obiad dla dwóch osób w restauracji ze średniej półki: 60 euro.
 • Zwykły posiłek w niedrogiej restauracji dla jednej osoby: 15 euro.
 • Obiad w MacDonaldzie dla jednej osoby: 10 euro.
 • Kawa: 3,67 euro.
 • Mała butelka wody: 2,31 euro
 • Butelka wina: 9 euro

Można założyć, że dwóch dorosłych turystów może przeżyć w Paryżu dzień za ok. 150 euro, spożywając każdego dnia trzy posiłki, w tym jeden porządny obiad w droższej restauracji. Koszty można zbić do ok. 70 euro, jeśli zdecydujemy się stołować tylko w gorszych restauracjach lub fastfoodach.

Paryż: atrakcje i zabytki, które trzeba zobaczyć

 • Wieża Eiffla – to symbol Paryża i jeden z najczęściej zwiedzanych i fotografowanych obiektów na świecie. Wieżę wzniósł konstruktor Alexandre-Gustave Eiffel w 1889 r. na okoliczność Wystawy Światowej, organizowanej wtedy w Paryżu. Na wieży znajdują się dwa tarasy widokowe, na wysokości 57 i 127 metrów. Na wyższym tarasie działa też restauracja Le Jules Verne. Bilet umożliwiający wjazd na sam szczyt wieży kosztuje 26,80 euro.
 • Muzeum Luwru – to jedna z największych kolekcji sztuki Europy. Obejmuje niemal wszystkie epoki i wszystkie zakątki świata. To tu przechowywane są np. Mona Lisa i Wenus z Milo. Bilety do Luwru kosztują 15 euro (17 euro, jeśli zakupimy je online). Obywatele krajów UE poniżej 26 lat nie płacą za wstęp. We wtorki Luwr jest zamknięty.
 • Katedra Notre Dame – jedna z najsłynniejszych świątyń na świecie, historyczne i geograficzne centrum Paryża. Niestety, po pożarze w 2019 r. wnętrze katedry nie jest udostępniane turystom. Nadal jednak można ją oglądać z zewnątrz, w czasie spaceru po Paryżu.
 • Pola Elizejskie – to najbardziej reprezentacyjna ulica Paryża, piękny, szeroki bulwar, ciągnący się między Placem Zgody i Placem Charlesa De Gaulle’a, na którym stoi inna paryska ikona – Łuk Triumfalny. Przy Polach Elizejskich stoi wiele słynnych budowli, a przechadzka wśród nich jest darmowa.
 • Muzeum Orsay – mieści się w budynku dawnej stacji kolejowej i gromadzi sztukę z okresu 1848-1914. Muzeum słynie ze swej kolekcji malarstwa. Można tu oglądać dzieła np. Moneta, Degasa, czy van Gogha. Bilet wstępu do Muzeum Orsay kosztuje 16 euro.
 • Plac Zgody – to rozległy plac, centrum XVIII-wiecznego Paryża i miejsce wielu ważnych historycznych wydarzeń, jak np. ścięcie króla Ludwika XVI w czasie Rewolucji Francuskiej. Środek Placu Zgody wyznacza starożytny obelisk przywieziony z Egiptu, widać też stąd inne ikoniczne budowle, np. Łuk Triumfalny, Luwr i Wieżę Eiffla.
Plac Zgody stanowił centrum XVIII-wiecznego Paryża i miejsce wielu ważnych historycznych wydarzeń, jak np. ścięcie króla Ludwika XVI w czasie Rewolucji
Plac Zgody stanowił centrum XVIII-wiecznego Paryża i miejsce wielu ważnych historycznych wydarzeń, jak np. ścięcie króla Ludwika XVI w czasie Rewolucji Francuskiej. Środek Placu Zgody wyznacza starożytny obelisk przywieziony z Egiptu, widać też stąd inne ikoniczne budowle, np. Łuk Triumfalny, Luwr i Wieżę Eiffla. Jui-Chi Chan, iStock / Getty Images Plus
 • Centre Pompidou – to paryskie centrum nowoczesnej sztuki, samo w sobie stanowiące przykład niezwykłej architektury. To właśnie w mieszącym się w Centre Pompidou Narodowy Muzeum Sztuki Nowoczesnej wystawiane są np. obrazy Pabla Picassa. Bilet normalny do Centre Pompidou kosztuje 15 euro.
 • Hôtel Royal des Invalides – to dawny szpital, założony przez króla Ludwika XIV dla weteranów prowadzonych przez niego wojen. Dziś w rozległym kompleksie działa zarówno szpital, jak i słynne Muzeum Armii z dużą kolekcją militariów francuskich z wielu epok. Ponadto, w krypcie tutejszego kościoła znajduje się grób Napoleona Bonaparte. Bilet do Muzeum Armii kosztuje 14 euro i obejmuje wizytę przy grobie Napoleona.
 • Panteon – wspaniała budowla, wzniesiona na rozkaz króla Ludwika XV, służy dziś jako narodowe mauzoleum, w którym pochowani są wielcy i znani Francuzi, m.in. Voltaire, Jean-Jacques Rousseau, Vicotr Hugo, Alexandre Dumas. Bilet zwykły na zwiedzanie Panteonu, połączone z wejściem na taras widokowy, kosztuje 15 euro. Bilet bez tarasu kosztuje 11,50 euro. Wejście jest darmowe dla osób poniżej 26 lat.
 • Montmartre – to pięknie położona dzielnica Paryża, w sam raz na jesienny spacer. Tuż przy niej, na najwyższym wzgórzu w mieście, stoi bazylika Sacre-Coeur, do której wiedzie szeroka aleja. Warto obejrzeć jej spektakularne dekoracje, zwłaszcza że Notre Dam pozostaje zamknięta dla zwiedzających, a także wejść na szczyt kopuły, z którego rozciąga się wspaniały widok na miasto. Wejście do bazyliki jest darmowe, wstęp na kopułę kosztuje 6 euro.
 • Cimetière du Père Lachaise – to słynny paryski cmentarz, pełen pięknych pomników, który szczególnie warto odwiedzić jesienią, a zwłaszcza w okolicach Wszystkich Świętych, gdy miejsce wypełnia się atmosferą nostalgii i kontemplacji, a także światłem tysięcy zniczy. Wejście na teren cmentarza jest darmowe.
 • Rejs po Sekwanie – Paryż można zwiedzać także z wody. Sekwana mija najważniejsze zabytki miasta, np. katedrę Notre Dame, Panteon, Muzeum Orsay. Bilet na rejs po Sekwanie kosztuje ok. 15 euro.
Hôtel Royal des Invalides to dawny szpital, założony przez króla Ludwika XIV dla weteranów prowadzonych przez niego wojen. Dziś w rozległym kompleksie
Hôtel Royal des Invalides to dawny szpital, założony przez króla Ludwika XIV dla weteranów prowadzonych przez niego wojen. Dziś w rozległym kompleksie działa zarówno szpital, jak i słynne Muzeum Armii z dużą kolekcją militariów francuskich z wielu epok.

Ponadto, w krypcie tutejszego kościoła znajduje się grób Napoleona Bonaparte.

Bilet do Muzeum Armii kosztuje 14 euro i obejmuje wizytę przy grobie Napoleona. PhotoPEC, iStock / Getty Images Plus

Czytaj też: Nowy ranking najtańszych miast w Europie na weekend - jest jedno z Polski. Gdzie warto wyskoczyć na city break jesienią 2022?

Atrakcje pod Paryżem. Wersal i Disneyland

Pod Paryżem znajdują się jeszcze dwie słynne atrakcje: pałac w Wersalu i Disneyland, który warto odwiedzić z dziećmi. Na każde z tych miejsc należy przeznaczyć cały dzień zwiedzania.

Wersal

Pałac w Wersalu pod Paryżem, wzniesiony przez Króla-Słońce Ludwika XIV, to prawdopodobnie najwspanialsza królewska rezydencja w Europie, która długo wyznaczała standardy oficjalnym siedzibom monarchów. Dziś w jego salach znajdują się galerie pełne dzieł sztuki i eksponatów, ukazujących dawne życie francuskich rodów królewskich i arystokracji.

Wersal cieszy się ogromnym zainteresowaniem wśród turystów, dlatego wizytę należy rezerwować online. Bilet do pałacu kosztuje 19,50 euro, bilet do pałacu i ogrodu kosztuje 21,50 euro. Osoby poniżej 26 lat wchodzą za darmo.

Jak dostać się do Wersalu?

 • Pociąg kursuje regularnie między stacjami Gare Montparnasse a Versailles Chantiers. Bilet kosztuje od 3 do 5 euro (w zależności od godziny), podróż zajmuje ok. 15 minut.
 • Można też skorzystać z autobusu Versailles Express, odjeżdżającego spod Wieży Eiffla. Bilety na autobus kosztują 42 euro, ale uprawniają także do wejścia do pałacu i jazdy powrotnej.

Disneyland pod Paryżem

Disneyland pod Paryżem to drugi na świecie (po tokijskim) park Disney’a, otwarty poza USA i zarazem najczęściej odwiedzany park rozrywki w Europie. Oferuje wielką liczbę atrakcji dla fanów bajek Disney’a w każdym wieku, rozlokowanych w kilku strefach tematycznych, a także liczne restauracje i hotele.

Warto dodać, że pod Paryżem działają obecnie dwa parki rozrywki spod znaku Walta Disneya: Disneyland Park, a także Walt Disney Studios Park. Turyści mogą kupić bilety łączone do obu.

Ile kosztują bilety do paryskiego Disneylandu?

 • Bilet do jednego parku na jeden konkretny dzień kosztuje 67,20 USD.
 • Bilet do dwóch parków można wykupić na od jednego do czterech dni. Bilet jednodniowy kosztuje 97,20 USD, czterodniowy – 70,80 USD.
 • Bilet na jeden dzień, ale niedatowany, kosztuje 126 USD.
 • Bilet na jeden dzień, datowany, z wliczonym transportem z Paryża kosztuje 115,20 USD

Jak dostać się do Disneylandu pod Paryżem?

 • Popularną opcją wśród turystów wyruszających z Paryża jest przejazd pociągiem do stacji Marne-la-Vallée, tuż przy Disneylandzie. Pociągi odjeżdżają z wielu stacji w samym Paryżu, np. Gare de Lyon, La Defense. Bilet kosztuje od 4 do 5 euro. Karta Visit Paris do stref 1-5 uprawnia do darmowego przejazdu.
 • Można także skorzystać z autobusu wahadłowego, wożącego turystów do Disneylandu między Gare du Nord lub przystankiem pod Wieżą Eiffla a Disneylandem. Transportu jest wliczony w cenę biletu jednodniowego na konkretną datę - 115,20 USD.

Paryż za darmo. Co można robić w mieście bez płacenia?

Wiele atrakcji w Paryżu jest dostępnych za darmo.

 • Darmowe są oczywiście spacery po mieście i jego bulwarach, także malowniczym wybrzeżem Sekwany. Turyści mogą nawet skorzystać z darmowego rejsu statkiem po Sekwanie, ale tylko w swoje urodziny.
 • Za darmo można także brać udział w wielu kulturalnych wydarzeniach i imprezach. W październiku wypada np. Nuit Blanche, w czasie której artyści wystawiają swoje dzieła w najmniej spodziewanych miejscach w całym mieście. W listopadzie zaczyna się już sezon bożonarodzeniowy i można wtedy oglądać Paryż przystrojony świątecznymi dekoracjami.
 • Wiele miejskich muzeów udostępnia swe zbiory za darmo w pierwszą niedzielę miesiąca. Inne są darmowe dla obywateli krajów UE poniżej 26 roku życia – tak jest np. w Luwrze i Wersalu.

Pełną listę darmowych atrakcji Paryża znajdziecie na oficjalnej stronie paryskiej informacji turystycznej.

Paryż można zwiedzać także z wody. Sekwana mija najważniejsze zabytki miasta, np. katedrę Notre Dame, Panteon, Muzeum Orsay. Bilet na rejs po Sekwanie
Paryż można zwiedzać także z wody. Sekwana mija najważniejsze zabytki miasta, np. katedrę Notre Dame, Panteon, Muzeum Orsay. Bilet na rejs po Sekwanie kosztuje ok. 15 euro. frantic00, iStock / Getty Images Plus
Dodaj firmę
Logo firmy Polska Organizacja Turystyczna
Warszawa, Chałubińskiego 8
Autopromocja

Podsumowanie: Ile kosztują 3 dni w Paryżu?

Paryż odwiedzają co roku miliony turystów. Jako europejska stolica, nie należy do tanich miejsc na wypoczynek. Ile może kosztować samodzielnie zorganizowana wycieczka na 3 dni dla 2 dorosłych osób w październiku 2022?

Wiele zależy od nas samych. Koszty noclegu można zredukować, jeśli zdecydujemy się spędzić w Paryżu tylko dwie noce. Koszty wyżywienia zależą od tego, czy chcemy próbować kuchni francuskiej w drogich restauracjach, czy zadowolimy się fast foodami. Dobór płatnych atrakcji także wpłynie na całkowity koszt naszej wycieczki. Pamiętajcie, że osoby poniżej 26 lat mogą wchodzić do wielu miejsc – w tym do Luwru i Wersalu – za darmo.

Wariant najtańszy (2 noce w hotelu, tylko jeden wystawny obiad):

 • Przelot i transfer z lotniska w obie strony: 1100 zł
 • Hotel 3-gwiazdkowy na dwie noce: 800 zł
 • Wyżywienie: ok. 1200 zł
 • Karty Visit Paris na transport publiczny: 280 zł
 • Atrakcje: Wieża Eiffla 250 zł, Luwr 140 zł, Wersal 320 zł, zwiedzanie miasta pieszo – za darmo.
 • Łącznie: ok. 4100 zł za dwie osoby, czyli nieco ponad 2000 za osobę.

To kwota o wiele niższa od wycieczek z biurami podróży.

Czytaj też: Co robić w Polsce jesienią? TOP 28 pomysłów na wycieczki, zabawy i atrakcje dla całej rodziny, od górskich szlaków po nawiedzone zamki

Paryż na zdjęciach

Zapraszamy o galerii zdjęć widoków i atrakcji Paryża.

Źródła: ratp.fr, parisinfo.com, disneylandparis.com, planetware.com, Fru.pl, skyscanner.pl, thetrainline.com, tripadvisor.com, booking.com, numbeo.com

Zabierz energię ze sobą

Materiały promocyjne partnera
emisja bez ograniczeń wiekowych
Wideo

Festiwal podróżniczy za horyzontem

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Dołącz do nas na X!

Codziennie informujemy o ciekawostkach i aktualnych wydarzeniach.

Obserwuj nas na X!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!
Wróć na warszawa.naszemiasto.pl Nasze Miasto