"Perfect Victim". Reporterka Sophie Kent znowu w akcji [patronat NaM]

Mariola Szczyrba
Mariola Szczyrba
Wciągający thriller „Perfect Victim” Corrie Jackson, autorki świetnie przyjętej „Fashion Victim”, właśnie ukazał się na rynku. Niezła gratka dla fanów dobrych kryminałów. Dalsza część artykułu poniżej.

Corrie Jackson w ubiegłym roku dała się poznać polskim czytelnikom za sprawą powieści kryminalnej „Fashion Victim”, której akcja rozgrywała się w świecie mody. Tym razem jej główna bohaterka, dziennikarka śledcza Sophie Kent, powraca w thrillerze „Perfect Victim”.

Reporterka gazety „London Herald” próbuje rozwikłać zagadkę tajemniczej śmierci przebojowej, rudowłosej prawniczki Sabriny Hobbs, szefowej kancelarii Hamilton Law, której ciało wyłowiono z Tamizy. Ku wielkiemu zaskoczeniu Sophie, w morderstwo jest zamieszany jej przyjaciel z redakcji, Charlie. Człowiek, z którym mogłaby konie kraść i któremu bezgranicznie ufa („Kiedy potrzebowałam wsparcia na duchu, Charlie był właściwą osobą na właściwym miejscu. Wyluzowany, popularny, znany ze swoich dowcipnych uwag i zaraźliwego śmiechu” - mówi o nim).

Sophie nie wierzy w jego winę, mimo że wiele faktów świadczy o tym, że Charlie mógł mieć coś wspólnego z zabójstwem. Sprawę dodatkowo komplikuje fakt, że mężczyzna zniknął i nikt nie wie, gdzie jest. Oprócz Sophie w jego niewinność wierzy tylko jego piękna, młoda żona - Emilly, ale dla dziennikarki jest to nieco podejrzane... Czy uwielbiany przez wszystkich Charlie miał też inne, mroczne oblicze? Czy jego perfekcyjna żona naprawdę mu wierzy, czy tylko idealnie udaje? I co z tym wszystkim ma wspólnego Klan Chrystusa?

Corrie Jackson świetnie stopniuje napięcie i powoli odkrywa przed nami kolejne karty tej tajemniczej układanki. Dużą zaletą książki są świetnie opisane postacie i dialogi. Czyta się jednym tchem. Książka nie tylko dla fanów Nicci French i Sophie Hannah. Polecamy.

O autorce:
Corrie Jackson to brytyjska dziennikarka i pisarka. Pisała m.in. dla „Harper’s Bazaar”, „Glamour”, „Daily Mail” i „Grazii”. Autorka serii kryminałów z dziennikarką śledczą Sophie Kent w roli głównej. Pierwsza powieść z cyklu, „Fashion Victim”, ukazała się w 2018 roku nakładem wydawnictwa W.A.B.

Zobacz też: Tomasz Betcher: Z różnic powstają najbardziej gorące uczucia [rozmowa]

Gdzie na tanie wakacje w 2021 roku?

Wideo

Komentarze 1

Komentowanie artykułów jest możliwe wyłącznie dla zalogowanych Użytkowników. Cenimy wolność słowa i nieskrępowane dyskusje, ale serdecznie prosimy o przestrzeganie kultury osobistej, dobrych obyczajów i reguł prawa. Wszelkie wpisy, które nie są zgodne ze standardami, proszę zgłaszać do moderacji. Zaloguj się lub załóż konto

Nie hejtuj, pisz kulturalne i zgodne z prawem komentarze! Jeśli widzisz niestosowny wpis - kliknij „zgłoś nadużycie”.

Podaj powód zgłoszenia

G
Gość

Czekam na książkę :)

Dodaj ogłoszenie