"Perfect Victim". Reporterka Sophie Kent znowu w akcji [patronat NaM]

Redakcja
Wciągający thriller „Perfect Victim” Corrie Jackson, autorki świetnie przyjętej „Fashion Victim”, właśnie ukazał się na rynku. Niezła gratka dla fanów dobrych kryminałów. Dalsza część artykułu poniżej.

Corrie Jackson w ubiegłym roku dała się poznać polskim czytelnikom za sprawą powieści kryminalnej „Fashion Victim”, której akcja rozgrywała się w świecie mody. Tym razem jej główna bohaterka, dziennikarka śledcza Sophie Kent, powraca w thrillerze „Perfect Victim”.

Reporterka gazety „London Herald” próbuje rozwikłać zagadkę tajemniczej śmierci przebojowej, rudowłosej prawniczki Sabriny Hobbs, szefowej kancelarii Hamilton Law, której ciało wyłowiono z Tamizy. Ku wielkiemu zaskoczeniu Sophie, w morderstwo jest zamieszany jej przyjaciel z redakcji, Charlie. Człowiek, z którym mogłaby konie kraść i któremu bezgranicznie ufa („Kiedy potrzebowałam wsparcia na duchu, Charlie był właściwą osobą na właściwym miejscu. Wyluzowany, popularny, znany ze swoich dowcipnych uwag i zaraźliwego śmiechu” - mówi o nim).

Sophie nie wierzy w jego winę, mimo że wiele faktów świadczy o tym, że Charlie mógł mieć coś wspólnego z zabójstwem. Sprawę dodatkowo komplikuje fakt, że mężczyzna zniknął i nikt nie wie, gdzie jest. Oprócz Sophie w jego niewinność wierzy tylko jego piękna, młoda żona - Emilly, ale dla dziennikarki jest to nieco podejrzane... Czy uwielbiany przez wszystkich Charlie miał też inne, mroczne oblicze? Czy jego perfekcyjna żona naprawdę mu wierzy, czy tylko idealnie udaje? I co z tym wszystkim ma wspólnego Klan Chrystusa?

Corrie Jackson świetnie stopniuje napięcie i powoli odkrywa przed nami kolejne karty tej tajemniczej układanki. Dużą zaletą książki są świetnie opisane postacie i dialogi. Czyta się jednym tchem. Książka nie tylko dla fanów Nicci French i Sophie Hannah. Polecamy.

O autorce:
Corrie Jackson to brytyjska dziennikarka i pisarka. Pisała m.in. dla „Harper’s Bazaar”, „Glamour”, „Daily Mail” i „Grazii”. Autorka serii kryminałów z dziennikarką śledczą Sophie Kent w roli głównej. Pierwsza powieść z cyklu, „Fashion Victim”, ukazała się w 2018 roku nakładem wydawnictwa W.A.B.

Zobacz też: Tomasz Betcher: Z różnic powstają najbardziej gorące uczucia [rozmowa]

Będzie nowe święto państwowe?

Wideo

Komentarze 1

Komentowanie artykułów jest możliwe wyłącznie dla zalogowanych Użytkowników. Cenimy wolność słowa i nieskrępowane dyskusje, ale serdecznie prosimy o przestrzeganie kultury osobistej, dobrych obyczajów i reguł prawa. Wszelkie wpisy, które nie są zgodne ze standardami, proszę zgłaszać do moderacji. Zaloguj się lub załóż konto

Nie hejtuj, pisz kulturalne i zgodne z prawem komentarze! Jeśli widzisz niestosowny wpis - kliknij „zgłoś nadużycie”.

Podaj powód zgłoszenia

G
Gość
Czekam na książkę :)
Dodaj ogłoszenie