Pewne zwycięstwo Olimpii z GKS-em Katowice!

Łukasz Szalkowski
pomorska.pl
Olimpia po ciekawym spotkaniu wygrała z GKS-em Katowice 2:1. Gole dla ekipy z Grudziądza strzelali: Maciej Rogalski i Denis Popović.

Sobotnie spotkanie określane było jako hit kolejki. Zdobycie trzech punktów w tym starciu było priorytetem dla obu drużyn. Komplet "oczek" pozwalał bowiem utrzymać się w ścisłej czołówce.W mecz świetnie weszła Olimpia, która już w siódmej minucie wyszła na prowadzenie. Długie podanie, w poprzek pola karnego zagrał Jaroch, do piłki przy dalszym słupku dopadł Rogalski, który bez problemu umieścił ją w siatce.Drugi cios grudziądzanie zadali w 37. minucie. Po ładnej akcji i wymienieniu kilku podań, przed obrońców GKS-u wybiegł Popović, przyjął piłkę, nie dał się zatrzymać trzem graczom gości i skierował piłkę do bramki obok bezradnego Dobrolińskiego.W drugiej połowie inicjatywę przejęli nieco gracze z Katowic, ale Olimpia umiejętnie się broniła i nie pozwalała rywalom na stworzenie okazji dobrej do zdobycia bramki. Jedynie w 51. minucie Sapela skapitulował po lekkim strzale Dudy zza pola karnego. Golkiper Olimpii przepuścił piłkę, mając ją praktycznie na rękawicach.Grudziądzanie przez ostatni kwadrans meczu stworzyli sobie kilka wybornych okazji, ale więcej bramek już nie padło. Olimpia przedłużyła serię bez porażki do dziewięciu spotkań i znów jest wiceliderem - ex aequo z Zagłębiem Lubin.Olimpia Grudziądz 2:1 GKS Katowice  7' Maciej Rogalski37' Denis Popovič                                               51' Sławomir DudaOlimpia: 1. Łukasz Sapela - 25. Bartosz Jaroch, 2. Michał Łabędzki, 28. Michal Piter-Bučko, 27. Marcin Woźniak - 9. Marcin Kaczmarek (84, 6. Adam Banasiak), 14. Dariusz Kłus, 11. Marcin Smoliński (90, 13. Milan Anđelkovič), 10. Denis Popovič, 19. Maciej Rogalski - 21. Arkadiusz Aleksander (72, 7. Robert Szczot)GKS Katowice: 1. Rafał Dobroliński - 23. Łukasz Pielorz, 27. Mateusz Kamiński, 29. Adrian Jurkowski, 2. Rafał Pietrzak - 4. Alan Czerwiński (73, 15. Rafał Kujawa), 5. Kamil Cholerzyński, 20. Sławomir Duda (68, 18. Krzysztof Bodziony), 81. Przemysław Pitry, 11. Krzysztof Wołkowicz (83, 10. Kamil Bętkowski) - 7. Grzegorz GoncerzŻółte kartki: Pietrzak, Duda, Pitry, Jurkowski