Nasza Loteria NaM - pasek na kartach artykułów

Piękne warszawskie plaże zapraszają [ZDJĘCIA]

Anna J. Dudek
Dziś ta moda wraca. Wprawdzie nie wolno się w Wiśle kąpać - niegdyś kąpano się na tyle chętnie i często, że "Kurier Warszawski" pisał o alarmująco dużej liczbie utonięć - ale amatorów nadrzecznego wypoczynku nie brakuje.

Czytaj także: Zobacz, jakie atrakcje czekają na warszawskich plażach [ZDJĘCIA]

Po prawej stronie Wisły są trzy znane plaże: Saska, Praska i Poniatowska. Na Saskiej Kępie wejście na plażę znajduje się na wysokości ulicy Krynicznej, ale można się tam dostać także, korzystając z długiej na osiem kilometrów nadwiślańskiej ścieżki rowerowej (to rozciągający się od mostu Grota-Roweckiego do mostu Łazienkowskiego Szlak Słoneczny) lub z klubu H2O. 
Niedaleko od plaży, gdzie można uprawiać sport albo po prostu się opalać, przed wojną znajdowała się wielka plaża braci Kozłowskich, bardzo wówczas popularna. 

W ciągu dnia można plażować, wieczorem - posłuchać dobrej muzyki w klubie. Na drugi brzeg rzeki można się przedostać, korzystając z promu "Słonko".
Na plażę pod mostem Poniatowskiego łatwo się dostać - wystarczy zejść schodami w dół. Jest tu wypożyczalnia leżaków, wyznaczone do gry w piłkę boiska i miejsce, gdzie można rozpalić grilla.

Podobnie przy znajdującej się przy zoo plaży praskiej.  Odpoczywających na plaży warszawiaków wożą kursujące po rzece promy - z podzamcza do zoo pływa "Turkawka", z przystanku w pobliżu mostu Poniatowskiego przed Stadion Narodowy - "Pliszka", a z Cypla Czerniakowskiego na Saską Kępę - "Słonka".
Dziś ta moda wraca. Wprawdzie nie wolno się w Wiśle kąpać - niegdyś kąpano się na tyle chętnie i często, że "Kurier Warszawski" pisał o alarmująco dużej liczbie utonięć - ale amatorów nadrzecznego wypoczynku nie brakuje. Czytaj także: Zobacz, jakie atrakcje czekają na warszawskich plażach [ZDJĘCIA] Po prawej stronie Wisły są trzy znane plaże: Saska, Praska i Poniatowska. Na Saskiej Kępie wejście na plażę znajduje się na wysokości ulicy Krynicznej, ale można się tam dostać także, korzystając z długiej na osiem kilometrów nadwiślańskiej ścieżki rowerowej (to rozciągający się od mostu Grota-Roweckiego do mostu Łazienkowskiego Szlak Słoneczny) lub z klubu H2O. Niedaleko od plaży, gdzie można uprawiać sport albo po prostu się opalać, przed wojną znajdowała się wielka plaża braci Kozłowskich, bardzo wówczas popularna. W ciągu dnia można plażować, wieczorem - posłuchać dobrej muzyki w klubie. Na drugi brzeg rzeki można się przedostać, korzystając z promu "Słonko". Na plażę pod mostem Poniatowskiego łatwo się dostać - wystarczy zejść schodami w dół. Jest tu wypożyczalnia leżaków, wyznaczone do gry w piłkę boiska i miejsce, gdzie można rozpalić grilla. Podobnie przy znajdującej się przy zoo plaży praskiej. Odpoczywających na plaży warszawiaków wożą kursujące po rzece promy - z podzamcza do zoo pływa "Turkawka", z przystanku w pobliżu mostu Poniatowskiego przed Stadion Narodowy - "Pliszka", a z Cypla Czerniakowskiego na Saską Kępę - "Słonka". fot. Sylwia Dąbrowa, Magda Myjak
Plaża w Warszawie - to wcale nie oksymoron. Nad samą Wisłą jest kilka plaż, ale to wcale niejedyne miejsca, gdzie można w weekend odpocząć. Na plażowanie można wybrać się także tam, gdzie wody nie ma. Na przykład do Wilanowa, gdzie niedawno otwarta plaża nie jest wcale zlokalizowana nad Wisłą. Warszawiacy zawsze lubili wypoczywać nad Wisłą. Podobno wyjątkowo udany był letni sezon w roku 1939. Plaże były tak zatłoczone, że - jak wynika z obliczeń prasy z tamtego okresu - dwie osoby przypadały na jeden metr kwadratowy nadwiślańskich plaż.
emisja bez ograniczeń wiekowych
Wideo

Archeologiczna Wiosna Biskupin (Żnin)

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Dołącz do nas na X!

Codziennie informujemy o ciekawostkach i aktualnych wydarzeniach.

Obserwuj nas na X!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Polecane oferty

Wróć na warszawa.naszemiasto.pl Nasze Miasto