Piłka nożna: II runda pucharu Polski

Sławek Oskarbski
sxc.hu
Wisłoka Dębica, Igloopol Dębica i Rzemieślnik Pilzno to reprezentanci powiatu, którzy przebrnęli drugą rundę rozgrywek o puchar Polski na szczeblu okręgu.

Najbardziej efektowne zwycięstwo odniósł IV-ligowiec z Pilzna, który pokonał na wyjeździe wicelidera dębickiej okręgówki Victorię Czermin aż 7-1. Po dwie bramki dla Rzemieślnika zdobyli Jacek Mitek i Jakub Szewczyk. Oprócz nich trafiali Krzystzof Orzech, Mirosław Pokrywka i Dawid Łapa. Honorowego gola dla gospodarzy zdobył bramkarz Krzysztof Petrykowski z rzutu karnego.Problemów ze zwycięstwem nie miała też Wisłoka Dębica, która na wyjeździe pokonała Pogórze Wielopole Skrzyńskie 3-0 po dwóch golach Dariusza Kantora i jednej Tomasza Baryczy.Igloopol w Czarnej wyeliminował z rogrywek miejscową Czarnovię, ale dębiczanom zwycięstwo nie przyszło łatwo. Do przerwy goście skromnie prowadzili po bramce Krystiana Knycha. Kwadrans przed końcem wyrównał jednak Marcin Moraniec. Kiedy wydawało się, że konieczna będzie dogrywka, drugą bramkę dla Igloopolu ponownie zdobył Knych.