PLH: Pewne zwycięstwo hokeistów z Sanoka

sport24
Mecz pomiędzy Ciarko KH Sanok, a TKH Nesta Toruń z pewnością nie przyniósł wielkich emocji. Goście nie postawili wysoko poprzeczki dzięki czemu bez większego wysiłku Sanoczanie zyskali trzy punkty strzelając przeciwnikom cztery bramki nie tracąc przy tym żadnej.

Pierwsze trafienie dla KH padło w trzeciej minucie gry. Po mocnym strzale Tomasa Valečko krążek odbił się od bandy i niepilnowany Viliam Čacho nie miał problemu ze skierowaniem go do pustej bramki. Na 2:0 podwyższył Paweł Połącarz. Po strzale Marcina Białego po raz kolejny dobitki nie był w stanie obronić Michał Plaskiewicz. W piętnastej minucie podanie zza bramki od Połącarza świetnie wykorzystał Rafał Cychowski i mocnym strzałem zdobył trzecią bramkę dla swojego zespołu. Warto wspomnieć, że jeszcze nie tak dawno ten zawodnik zasilał szeregi TKH Toruń. Grając dzisiaj w KH zdobył swoją pierwszą bramkę w tych barwach aplikując bramkę właśnie Torunianom.

Bohaterem drugiej tercji bezapelacyjnie był Michał Plaskiewicz. Już w pierwszych minutach po rozpoczęciu gry świetnie wybronił mocny strzał Marcina Ćwikły i dobitkę Piotra Poziomkowskiego. W szóstej minucie ponownie zabłysnął Plaster – Martin Vozdecký podał wzdłuż bramki do Roberta Kosteckiego po czym rozciągnięty jak struna golkiper Torunia obronił strzał parkanem. Ta tercja w odróżnieniu od pierwszej przyniosła już poważniejsze zagrożenie dla bramki Sanoka jednak to nadal było za mało na Sanoczan przez co po czterdziestu minutach gracze TKH mieli zero na swoim koncie.

W piątej minucie trzeciej odsłony w dobrej sytuacji był Daniel Minge jednak strzałem z bekhendu nie był w stanie poważnie zagrozić Wojtkowi Rockiemu. 7:14 to czwarta bramka dla Sanoczan. Po znakomitej solowej akcji na listę strzelców wpisał się Tomas Valečko. Mijając obrońców strzałem przy słupku ustalił wynik spotkania.

Ciarko KH Sanok - TKH Nesta Toruń 4:0 (3:0 0:0 1:0)