PLK: Stal znokautowana w trzeciej kwarcie

Tylko przez 20 minut ostatnie spotkanie 19. kolejki Polskiej Ligi Koszykówki można było uznać za wyrównane. W trzeciej kwarcie PBG Basket Poznań znokautował Stal Stalowa Wola 33:17, a cały mecz wygrał 98:76.

Trener Dejan Mijatović zapowiadał, że od meczu z zespołem ze Stalowej Woli do końca rundy zasadniczej jego ekipa będzie wygrywała. Pierwszy krok ku realizacji tego planu już uczynił. PBG Basket miał w czwartej kwarcie już nawet 30 punktów przewagi (90:60). 26 punktów, 11 zbiórek i sześć celnych "trójek" to dorobek najlepszego u gospodarzy Zbigniewa Białka. 22 punkty dla gości rzucił Marek Miszczuk, ale większość punktów zdobył przed przerwą.

PBG Basket Poznań - Stal Stalowa Wola 98:76 (22:19, 17:17, 33:17, 26:23)

PBG Basket: Z. Białek 26 (6), S. Ocokoljić 16 (2), W. Szawarski 14 (1), R. Tomaszek 10, N. Misanović 10, A. Waczyński 8, H. Radke 7 (1), A. Cirić 4, U. Duvnjak 3 (1).

Stal: M. Miszczuk 22, J. Loyd 17, M. Gabiński 12 (1), M. Wołoszyn 11 (2), D. Godbold 7, R. Partyka 3 (1), M. Malczyk 2, T. Andrzejewski 2, M. Klima 0.