PlusLiga (prawie) w Warszawie

Mateusz Gotz
Zawodnicy AZS Politechniki Warszawskiej rozegrali dwa spotkania z drugoligowym KS Poznań o miejsce w PlusLidze siatkówki. W rywalizacji toczonej do trzech wygranych już dwukrotnie lepsi okazali się stołeczni gracze.

Dwukrotnie spotkania kończyły się takimi samymi reultatami. 3:1 zwyciężali stołeczni siatkarze, którzy teraz pojadą walczyć do Poznania, gdzie powinno być nieco trudniej. Mimo gry na obcym terenie i tak faworytem pojedynków są gracze trenera Taczały.

Walka o miejsce w obecnej jeszcze Polskiej Lidze Siatkówki, która zmienia swoją nazwę od przyszłego sezonu, rozpoczęła się od seta wygranego przez poznaniaków. Gracze z Wielkopolski ostatnie mecze o stawkę grali stosunkowo niedawno w porównaniu z zespołem Inżynierów.

Początkowo fakt ten wpłynął na wynik, co pokazała wygrana gości w pierwszym secie, pierwszego pojedynku. Potem wszystko wróciło do normy. Wyżej poprzeczkę Politechnice postawili gracze trenera Gerymskiego w drugiej konfrontacji, w której niemal doprowadzili do tie-breaka. Mimo tego wszystko skończyło się również w czterech setach.

Warszawska drużyna potrzebuje jeszcze jednej wygranej do utrzymania w PLS.

J.W. Construction OSRAM AZS Politechnika Warszawska – KS Poznań 3-1 (19:25, 25:17, 25:20, 25:17), 3:1 (25:17, 25:23 22:25 26:24)