Policjantka z Lubartowa zdobyła trzy medale Mistrzostw Europy w taekwon-do

Grzegorz Paśnik, rzecznik KPP Lubartów
Nadesłane przez KPP Lubartów
Reprezentacja Polski w taekwon-do zdominowała XXVIII Mistrzostwa Europy, które odbyły się dniach 3-5 maja w Skovde w Szwecji.

Polacy zdobyli łącznie 33 medale - 14 złotych, 4 srebrne i 15 brązowych co dało zwycięstwo w klasyfikacji generalnej imprezy. Bardzo duży wkład w ten sukces miała st. post. Ilona Działa z KPP w Lubartowie, która zdobyła na tych zawodach trzy medale.Ilona Działa na co dzień pracuje jako funkcjonariuszka Zespołu Patrolowo-Interwencyjnego Wydziału Prewencji KPP w Lubartowie. Indywidualnie zdobyła brązowy medal w układach formalnych II DAN oraz w walkach w kategorii wagowej do 56 kg. Drużynowo wywalczyła zaś złoty medal w konkurencji drużynowych walk kobiet.Reprezentacja Polski Seniorek została najlepszą drużyną mistrzostw zdobywając trzy złote medale.