MKTG NaM - pasek na kartach artykułów

Przeterminowane aktualności na stronach miast i gmin

Grzegorz Drążek
Grzegorz Drążek
Z lewej fragment informacji ze strony Kobylanki, na której po miesiącu opisano festyn. Po prawej zdjęcie ze strony miasta Stargardu z informacji o sukcesie urzędniczki Alicji Terlikowskiej w biegu samorządowym. Napisano o tym dzień po zawodach.
Z lewej fragment informacji ze strony Kobylanki, na której po miesiącu opisano festyn. Po prawej zdjęcie ze strony miasta Stargardu z informacji o sukcesie urzędniczki Alicji Terlikowskiej w biegu samorządowym. Napisano o tym dzień po zawodach. www.kobylanka.pl, www.stargard.pl
Sprawdziliśmy, jak gminy powiatu stargardzkiego radzą sobie z prowadzeniem stron internetowych. Informacji bieżących jest mało i są przygotowywane ze sporym opóźnieniem.

Wzięliśmy pod uwagę pierwszą połowę lipca i skupiliśmy się na zakładce aktualności. Urząd gminy Stargard Szczeciński (www.gmina.stargard.pl) zamieścił tylko cztery informacje. Trzy z nich dotyczyły Wiejskiej Inicjatywy Rozwoju, a czwarta terminu wrześniowej sesji. O bieżących wydarzeniach nie wspomniano. Na stronie gminy Kobylanka (www.kobylanka.pl) było pięć komunikatów, z czego trzy także o WIR. 2 lipca zamieszczono relację z Dnia Dziecka w Reptowie, który zorganizowano... 2 czerwca. Także pięć informacji znalazło się na stronie internetowej gminy Dobrzany (www.dobrzany.pl). Dobrze że relacja z Dni Dobrzan się tam znalazła. No i tradycyjnie było o Wiejskiej Inicjatywie Rozwoju, którą posiłkuje się większość gmin. Tylko trzy aktualności zamieściła gmina Ińsko (www.insko.pl), w tym jedna informacja dotyczyła Węgorzyna w sąsiednim powiecie łobeskim. Dobrze że była też informacja o warsztatach wokalnych dla dzieci i młodzieży z gminy Ińsko. Na tle powyższych samorządów świetnie wypadła gmina Dolice (www.dolice.pl), która miała dziewięć informacji od 1 do 15 lipca. Było trochę o aktualnych wydarzeniach, przetargach i informacje z całego powiatu. Jeszcze więcej, bo jedenaście informacji pojawiło się na stronie internetowej gminy Chociwel (www.chociwel.pl). Oprócz informacji bardziej powiatowych czy nawet wojewódzkich można było dowiedzieć się choćby o tym, że Agnieszka Grabowska z chociwelskiego gimnazjum zajęła drugie miejsce w konkursie języka niemieckiego. Tyle że konkurs był 6 czerwca, a informacja jako aktualności pojawiła się... 4 lipca. Przeterminowana była też informacja o wycieczce uczniów. Sześć informacji miała na stronie internetowej gmina Marianowo (www.marianowo.pl). Większość nie miała lokalnego charakteru. Podobnie było w gminie Stara Dąbrowa (www.staradabrowa.pl), gdzie też było sześć informacji i tylko jedna lokalna o sprzątania tereniu obok jeziora Kicko. Na siedem aktualności natrafiliśmy w gminie Suchań (www.suchan.pl). Ważne że były też te lokalne, jak choćby o kontrolach prędkości w gminie. O turnieju brydża w Suchaniu, który był 24 czerwca, poinformowano 4 lipca. Największą porcję informacji dostali mieszkańcy Stargardu (www.stargard.pl). W aktualnościach w pierwszej połowie lipca było ich dwadzieścia. To nie dziwi, bo Stargard jest stolicą powiatu. Ważne że niemal codziennie jest zamieszczana jakaś informacja. Ale 12 i 13 lipca, czyli w dni pracujące, nie wpisano żadnej.

emisja bez ograniczeń wiekowych
Wideo

Strefa Biznesu: Najatrakcyjniejsze miejsca do pracy zdaniem Polaków

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Dołącz do nas na X!

Codziennie informujemy o ciekawostkach i aktualnych wydarzeniach.

Obserwuj nas na X!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Polecane oferty

Materiały promocyjne partnera
Wróć na warszawa.naszemiasto.pl Nasze Miasto