Nasza Loteria NaM - pasek na kartach artykułów

Rewolucja w opiece zdrowotnej

Bartek Kucharczyk
Bartek Kucharczyk
Rewolucja w kujawsko-pomorskiej opiece zdrowotnej. Nasz region podzielono na 26 obszarów, a każdy pacjent jest przypisany do konkretnego z nich.

Od marca pod opieką jednego lekarza i jednej pielęgniarki może być 50 tys. osób. Co zmiany przepisów oznaczają dla naszego miasta?
Czy mieszkaniec Włocławka, który w święta, albo w nocy, będzie potrzebował pomocy ambulatoryjnej znajdzie ją? Zanim odpowiemy na pytanie najpierw słów kilka o rewolucji w kujawsko-pomorskiej opiece zdrowotnej. Nasz region podzielono na 26 obszarów, a każdy pacjent jest przypisany do konkretnego z nich.
Od marca pod opieką jednego lekarza i jednej pielęgniarki może być 50 tys. osób. Największe zmiany, to te w sposobie zawarcia umowy między NFZ a placówkami, które te świadczenia wykonywały. We Włocławku są to Miejski Zespół Opieki Zdrowotnej przy ul. Kilińskiego i pogotowie. Ponieważ dotychczas ich współpraca zdawała egzamin, więc ponownie MZOZ zawarł z pogotowiem porozumienie.
To oznacza, że statystyczny Kowalski z Włocławka rewolucji w opiece zdrowotnej nie odczuje  zapewnia Andrzej Wasilewski, prezes włocławskiego MZOZ.
Zmiana jest więc tylko kosmetyczna. Dotychczas nocna i świąteczna pomoc wyjazdowa pielęgniarki leżała w gestii MZOZ. Teraz ten obowiązek przejęło pogotowi

od 12 lat
Wideo

echodnia.eu Świętokrzyskie tulipany

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Dołącz do nas na X!

Codziennie informujemy o ciekawostkach i aktualnych wydarzeniach.

Obserwuj nas na X!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Polecane oferty

Materiały promocyjne partnera
Wróć na warszawa.naszemiasto.pl Nasze Miasto