Sasal: Na pewno trzeba szanować remis z zespołem z czołówki [KONFERENCJA]

– Na pewno trzeba szanować ten remis z zespołem, który jest w czołówce i nam nie uciekł – mieliśmy 5 punktów straty do tego miejsca barażowego. Na pewno nie chcieliśmy przegrać tego meczu, ale też chcieliśmy wygrać – powiedział na konferencji prasowej po zremisowanym spotkaniu z Olimpią Grudziądz trener Dolcanu Ząbki, Marcin Sasal.

Marcin Sasal, trener Dolcanu Ząbki

Marcin Sasal (trener Dolcanu Ząbki[)/b]: Ja mam wrażenie, że my też chcieliśmy to spotkanie wygrać. Na pewno w pierwszej połowie, poza sytuacją z tego rzutu wolnego, który Popović doskonale uderzył nie do obrony, to nie przypominam sobie wielkich sytuacji Olimpii, że rzeczywiście nas zdominowała. Mieliśmy świetną sytuację Tomka Chałasa – sam na sam z bramkarzem powinien wykorzystać. W drugiej połowie Rafał Leszczyński wybronił groźną sytuację, ale my mieliśmy też swoje szanse. Nie chcę oceniać tej sytuacji, po której straciliśmy bramkę na 2:2, bo z wyniku 0:1 strzeliliśmy dwie bramki, stworzyliśmy parę sytuacji. Może kapitalne dośrodkowanie spod linii, Rafał Grzelak dał się ograć, ale muszę to zobaczyć na „zimno” czy rzeczywiście jakie błędy kto nie pokrył zawodnika, który dostał piłkę praktycznie na nos i wynik 2:2.
Na pewno trzeba szanować remis z zespołem, który jest w czołówce i nam nie uciekł – mieliśmy 5 punktów straty do tego miejsca barażowego. Na pewno nie chcieliśmy przegrać tego meczu, ale też chcieliśmy wygrać. Dwie bramki strzelone, w końcu napastnik strzelił bramkę [ostatnio miało to miejsce w meczu z Flotą w 5. kolejce, gola strzelił Norbert Neumann – przyp. TJG] i jakiś tam postęp w tym wszystkim jest. Myślę, że ten punkt trzeba szanować. Rzadko to robię, ale chcę pochwalić pracę sędziego, bo rzeczywiście miał bardzo wiele trudnych sytuacji i wyszedł z tego obronną ręką..