[Siatkówka] SMS wygrywa pierwsze spotkanie barażowe

SMS LO2 Opole pokonał w pierwszym meczu barażowym NOSiR Nowy Dwór Mazowiecki 3:1.

Miejscowe gładko wygrały pierwszego seta, pozwalając przyjezdnym ugrać jedynie 15 punktów.
Początek drugiego seta nie ułożył się po myśli SMS-u, przeciwniczki zaczęły od prowadzenie 0:4. Konsekwentna gra sprawiła, że po chwili opolanki wyszły na prowadzenie 9:8. Przy stanie 20:16 wydawało się, że kolejna partia padnie łupem miejscowych. Jednak skuteczna pogoń zespołu z województwa mazowieckiego  sprawiła, że na tablicy widniał wynik 1:1. Kolejne dwa sety to już pewne zwycięstwa siatkarek SMS-u. Punkty po skutecznych atakach dorzuciła Dominka Krupa i Iza Łabuz, a Marta Sikora skutecznie uzupełniała blok, zatrzymując przeciwniczki razem ze wspomnianymi Gierejkiewicz i Łabuz.Ostatni atak punktowy SMS-u to akcja Katarzyny Krawczyk (na 23:18), a ostatnie dwa punkty to już błędy zawodniczek NOSiR-u, które szczególnie w ostatniej partii popełniały dużą ilość błędów.
Rewanżowe spotkanie w nadchodzącą sobotę w Nowym Dworze Mazowieckim SMS LO2 Opole - NOSiR Nowy Dwór Mazowiecki 3:1 (25:15, 23:25, 25:19, 25:18)SMS: Karolina Kupczak, Sabina Gierejkiewicz, Dominika Krupa, Katarzyna Krawczyk, Anna Grzechnik, Martyna Paczkowska, Dominika Sachnik (libero) oraz Izabela Łabuz, Marta Sikora, Ilona Molska, Joanna Moczko.